90+5′
Турнир: Контроли 2024 Стадион: "Еър Албания Стейдиъм", гр. Тирана Зрители: 10 746
90+5′

КРАЙ НА МАЧА!

Албания - България 2:0 в контролна среща

Два албански плесника за четата на самозванеца Кръстаич

Лачи и Мучи ни видяха сметката

90′

ДЕСПОДОВ! В самия край България можеше и да не остане капо в Тирана, след като Кирил Десподов получи фантастичен пас от Минчев, ала от задължаваща позиция стреля силно над горната греда.

86′
Снимка 638154

Източник: startphoto.bg

80′

ГООЛ ЗА АЛБАНИЯ! 2:0! МУЧИ! Приспивното темпо на мача явно отслаби концентрацията на нашата защита, която десет минути преди края бе посечена с второ попадение. Ернест Мучи бе оставен да пробие с лекота през центъра, след което отправи тежък изстрел от далечна дистанция, който се превърна в невъзможен за спасяване от слисания Митов.

78′

Станислав Иванов влиза в игра на мястото на Лукас Петков.

70′

Илия Груев получава жълт картон.

65′
Снимка 638159

64′

Патрик-Габриел Галчев се е появил на мястото на Марин Петков.

53′

ИВАНОВ! Резервата Христо Иванов пропиля най-доброто положение за България в 53-ата минута. Халфът на Локомотив (Пд) елегантно елиминира съпротивата на съперник, но ударът му беше изключително слаб и неточен.

52′

Марин Петков също бива декориран с жълто.

51′

Ясир Асани получава жълт картон.

50′

Ясир Асани и Марин Петков буквално се хванаха за гушите в началото на втората част. Звездата на Левски реагира доста бурно, след като беше ритнат без топка от №9. В крайна сметка опитът за саморазправа бе туширан с по жълт картон и за двамата провинили се.

Снимка 638160

46′

На полувремето Иван Турицов беше заменен от Виктор Попов.

46′

Христо Иванов заменя Георги Русев на почивката.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

ПОЧИВКА!

Снимка 638143

40′

ГООЛ ЗА АЛБАНИЯ! 1:0! КАЗИМ ЛАЧИ! Без особени трудности, албанците стигнаха до откриващо попадение в 40-ата минута. "Лъвовете" отново бяха пробити през зоната на Турицов, а този път пасът на Узуни беше далеч по-сполучлив. Ясир Асани имаше възможност да отбележи, но в заветния миг Марин Петков се хвърли на шпагат. Отбилата се топка обаче отиде в дебнещия наблизо Лачи, който отблизо направи 1:0.

35′

ПРИНУДИТЕЛНА СМЯНА! Сериозна неприятност сполетя българския тим, след като в 35-ата минута се наложи принудителна смяна. Спас Делев явно не бе възстановен, след като малко по-рано сблъска сериозно главата си с Арлинд Айети. Проблемът беше доста сериозен, защото нападателят ни падна на тревата, видимо изпитвайки болка. Това форсира заменянето му с Мартин Минчев. Селекционерът Кръстаич пък бе бесен на главния съдия за липсата на картон при контузването на Делев.

Снимка 638146

33′

Албанците създадоха добра атака отляво в 33-ата минута, когато техничният Мучи лесно се откъсна от Турицов и отправи прострелен пас в наказателното поле. Вратарят ни Митов първоначално се намеси, но без малко не изпусна кълбото зад своята голлиния. В крайна сметка всичко се размина с негова повторна по-добра реакция.

31′

Много грубо влизане на Айети в краката на Спас Делев, който дълго време получаваше медицинска помощ, но все пак успя да продължи участието си в мача.

16′

Първият точен удар в мача беше дело на нашия капитан Кирил Десподов. В 20-ата минута звездата на ПАОК шутира от средна дистанция, но без да затрудни сериозно Стракоша.

Снимка 638147

4′

Началото на двубоя беше сравнително спокойно. Албанците взеха контрол над топката, докато нашите очаквано заеха отбранителна позиция. Няколко опасни центрирания белязаха стартовите атаки на домакините, ала Митов беше спокоен и улови.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В СРЕЩАТА!

1′