Българският национален отбор по футбол записа девети пореден мач без победа. Селекцията на Младен Кръстаич отново бе на колене, като тази вечер послужи за забава на албанските си колеги в Тирана. "Лъвовете" загубиха с 0:2 контролата срещу един от най-проспериращите тимове на Стария континент, а по веднъж се разписаха Лачи и Мучи. Допълнителна лоша новина за нашите се оказа контузията в главата на Спас Делев, който трябваше да бъде заменен принудително още през първото полувреме.

Албания - България 2:0 (Развой на срещата по минути)

Нова загуба

Спарингът най-вероятно беше и последният под ръководството на Младен Кръстаич, който се очаква да си подаде оставката или да бъде уволнен.

Снимка 638160

Източник: startphoto.bg

Началото на двубоя беше сравнително спокойно. Албанците взеха контрол над топката, докато нашите очаквано заеха отбранителна позиция. Няколко опасни центрирания белязаха стартовите атаки на домакините, ала Митов беше спокоен и улови.

Първият точен удар в мача беше дело на нашия капитан Кирил Десподов. В 20-ата минута звездата на ПАОК шутира от средна дистанция, но без да затрудни сериозно Стракоша.

Албанците създадоха добра атака отляво в 33-ата минута, когато техничният Мучи лесно се откъсна от Турицов и отправи прострелен пас в наказателното поле. Вратарят ни Митов първоначално се намеси, но без малко не изпусна кълбото зад своята голлиния. В крайна сметка всичко се размина с негова повторна по-добра реакция.

Снимка 638159

Сериозна неприятност сполетя българския тим, след като в 35-ата минута се наложи принудителна смяна. Спас Делев явно не бе възстановен, след като малко по-рано сблъска сериозно главата си с Арлинд Айети. Проблемът беше доста сериозен, защото нападателят ни падна на тревата, видимо изпитвайки болка. Това форсира заменянето му с Мартин Минчев. Селекционерът Кръстаич пък бе бесен на главния съдия за липсата на картон при контузването на Делев.

Без особени трудности, албанците стигнаха до откриващо попадение в 40-ата минута. "Лъвовете" отново бяха пробити през зоната на Турицов, а този път пасът на Узуни беше далеч по-сполучлив. Ясир Асани имаше възможност да отбележи, но в заветния миг Марин Петков се хвърли на шпагат. Отбилата се топка обаче отиде в дебнещия наблизо Лачи, който отблизо направи 1:0.

Снимка 638157

Ясир Асани и Марин Петков буквално се хванаха за гушите в началото на втората част. Звездата на Левски реагира доста бурно, след като беше ритнат без топка от №9. В крайна сметка опитът за саморазправа бе туширан с по жълт картон и за двамата провинили се.

Резервата Христо Иванов пропиля най-доброто положение за България в 53-ата минута. Халфът на Локомотив (Пд) елегантно елиминира съпротивата на съперник, но ударът му беше изключително слаб и неточен.

Снимка 638155

Приспивното темпо на мача явно отслаби концентрацията на нашата защита, която десет минути преди края бе посечена с второ попадение. Ернест Мучи бе оставен да пробие с лекота през центъра, след което отправи тежък изстрел от далечна дистанция, който се превърна в невъзможен за спасяване от слисания Митов.