Отборът на Наполи спечели без особени затруднения гостуването си на единайсеторката на Каляри, в срещата между двата тима от 16-ия кръг в италинската Серия "А".

"Небесносините" се наложиха с категоричното 5:0.

Точни в тяхна полза бяха Мертенс (отбелязал хеттрик), Хамшик и Желински.

Маурицио Сари остави Маноло Габиадини на пейката в началото на срещата, но и без него съставът на гостите изглеждаше повече от респектиращо от средната линия на терена напред, а се представи дори малко над очакванията.

В последните няколко дни неаполитанците бяха зарадвани приятно от контузения си нападател Аркадиуш Милик, чието възстановяване може да приключи далеч преди предварителните прогнози.

Наполи няма да купува нов нападател, Милик готов за игра

Аркадиуш на линия 3 месеца по-рано

Таранът може да се завърне за дербито с Милан в началото на следващата година.

Докато това се случи, атаката на тима ще бъде ротирана в няколко различни варианта, включващи или пък не споменатия Габиадини.

Днес тактиката на състава доведе до положителен резултат, като над всички беше Марек Хамшик. Един от най-опитните състезатели в тима на гостите записа на сметката си гол и две асистенции.

Негов бе головият пас към Мертенс в 34-ата минута, довел до откриването на резултата, а малко преди почивката самият Хамшик бе точен за 0:2.

Резултатът набъбна до 0:3 отново след голов пас на ветерана на Наполи, подал точно към Желински, който оък сложи точка на спора само 6 минути след началото на второто полувреме.

Крайното 5:0 бе оформено с нови две попадения на Мертенс (69', 72'), едното станало факт след трета асистенция на Хамшик.

Така "отборът на сърцето" на Диего Марадона се завърна в Топ 4 на класирането, като е на 5 точки, но и с мач в повече от лидера Ювентус. Каляри остава под номер 12.

Ето и 11-те на Сари, с които той започна днешния двубой: Рейна, Стринич, Кирикеш, Кулибали, Хисай, Хамшик, Желински, Жоржиньо, Мертенс, Кайехон, Инсине