Наставникът на Наполи - Антонио Конте призна, че катастрофалното второ полувреме при загубата с 0:3 от Верона е напомнило за разочароващия минал сезон на тима.

Той обаче изрази убеденост, че това поражение няма да обезкуражи неговите играчи, като сподели очакванията си за по-добро представяне в утрешното домакинство срещу Болоня.

"Мачът с Верона трябва да бъде разделен на две. През първото полувреме Наполи игра като Наполи и имахме превъзходство. Те нямаха нито един удар, а ние създавахме положения, които не успяхме да реализираме. Изглеждаше малко като това, към което се стремим, докато второто полувреме беше различно. Тогава сякаш се върнахме в миналия сезон, вместо да започнем подобаващо новата кампания. Втората част беше притеснителна и ни донесе неприятни спомени. Неизбежно е да си разочарован след края на подобен мач. Мислех, че ще оставим някои неща зад нас, но те отново се появиха.

Работихме усърдно и ще продължаваме да го правим. Начинът на работа не ме притеснява. Доволен съм, че играчите осъзнаха по-добре какво се случи и съм убеден, че те първи ще искат да избегнат повторението на определени ситуации. Имам тяхната отдаденост, което много ме радва. Имаме солидна основа, с което съм наясно. Те са професионалисти, на които Наполи им е близо до сърцето. Имам вяра в тях и те в мен. Трябва да имаме доверие в работата и в тези момчета, които са важна част от нашите основи".

Конте: Няма да е лесно, дайте ми време