Наполи и Рома завършиха при равенство 1:1 в мач от 10-ия кръг на италианската Серия "А". Срещата можеше да завърши и по различен начин, имайки предвид превъзходството на селекцията на Карло Анчелоти.

Любопитно е да се отбележи, че домакините записаха първа загуба на точки у дома от началото на сезона, тъй като до момента неаполитанците имаха пълен актив на "Сан Паоло".

Наполи - Рома 1:1, Мертенс изравнява в последната минута!

Лют сблъсък в италианската Серия "А"

Началото бе за домакините, които още в 6-ата минута имаха страхотна възможност!

Руиз направи на смях защитата на "вълците", осъществяйваки страхотен пробив през няколко човека отляво в наказателното поле, пусна към Инсинье, който на метри от вратата стреля силно, но Манолас смекчи удара и топката излезе в корнер.

Последваха няколко опасни центрирания към Милик и Кайехон, които обаче не успяха да отиграят добри положения пред вратата на Олсен.

В 14-ата минута Рома поведе от нищото!

Снимка 386190

При първата си атака Юндер проби отдясно в наказателното поле и пусна към Ел Шаарауи, който с удар пред вратарското поле прати топката в гредата, а тя макар да не докосна мрежата, премина голлинията - 1:0!

Последва мощен натиск на неаполитанците, които имаха няколко опасни възможности да затруднят Олсон, който трябваше да се намесва при опасни удари от дистанция на Аркадиуш Милик и Марек Хамшик от дистанция.

В 35-ата минута Рома можеше да стигне до втори гол, но удар на Джеко бе избит от защитник пред голлинията!

В края на полувремето "вълците" останаха без капитана си, който бе заменен от Кристане заради контузия.

Снимка 386194

След почивката домакините започнаха устремно, но пасове на Кайехон и Инсинье към Милик, който чакаше пред вратата, бяха пресечени в последния момент.

След 65-ата минута силите и на двата отбора се поизчерпаха, което се отрази върху темпото и качеството на играта.

Наполи стигна до два гола чрез Инсинье и Мертенс, които обаче бяха правилно отменени поради засада.

Снимка 386193

До края на срещата футболистите на Ди Франческо изглеждаше, че ще устискат преднината си, но капитулираха в последната минута!

При поредно нападение отляво и двойно подаване между Кайехон и Инсинье, завърши с центриране на последния, при което Мертенс се оказа най-съобразителен и вкара за 1:1!

Равенството остави Рома на осмо място с актив от 15 точки, докато Наполи е на втора позиция с 22, на 6 зад лидера Ювентус.