Йоан Зарко увеличи преднината си в Moto2. Той спечели шестата си победа за сезона в клас Moto2 на световния шампионат по мотоциклетизъм на писта, след като завърши на първо място в Мизано Адриатико.

Зарко не беше лидер в състезанието до една много важна катастрофа, която отвори неговия път към първото място. Доминик Егертер и Алекс Ринс се блъснаха след няколко маневри за челната позиция, а Зарко поведе колоната и спечели състезанието с време 42:38.099 минути. Втори с 3.850 секунди пасив остана испанецът Тито Рабат, докато японецът Такааки Накагами завърши трети.

Състезанието не мина безпроблемно и за Рабат, който започна много слабо и беше осми след края на първата обиколка. Той беше заложил на по-твърда смес за задната гума на писта "Марко Симончели" и това му донесе второто място, след като пилотите с по-меката съставка започнаха да "издишат" в заключителните обиколки.

Накагами беше един от тези състезатели, които пострадаха от избора на гуми за състезанието. Японецът все пак успя да стигне до третото място, с което спечели първия си подиум от 2013 година насам. Той стигна до него именно в Мизано.