Мотоциклетният пилот Мартин Чой направи истински подвиг при дебюта си в Световния шампионат за издръжливост (ЕУЦ).

Той кара почти сам в "24-те часа на Льо Ман", след като неговият съотборник Янеш Прошеник падна в началото на състезанието. Прошеник мина през „сухо петно" с „мокри гуми" и се подхлъзна. Трудно се прибра в бокса, където беше установено, че има счупен таз и не може да продължи. Чешките механици на отбора за около 50 минути успяха да възстановят машината.

Така Чой и Роналд Реш се наложи да карат през час. За съжаление австриецът не можеше да издържа на натоварването. Около полунощ стана ясно, че не може да продължи. Беше взето решение Чой да продължи сам, като кара смени от час и половина и да почива около час.

Около 5:30 часа Чой спря да почине за около три часа и отново продължи. Почивките, които вземаше бяха много по-кратки от предвиденото. През последните 8 часа Чой беше на болкоуспокоителни.

„Изключително трудно е това състезание. Обстановката беше потресаваща, тъй като пред 100 хиляди човека то започна с българския химн. Направо настръхнахме", сподели Мартин Чой.

За да бъде драмата пълна, десет минути преди края на състезанието Чой получи повреда и се наложи с бутане да влезе в бокса.Чешките механици успяха да отстранят повредата в електрониката и Мартин успя да се върне на пистата 2 минути преди края на състезанието. Отборът се класира 45-ти от 46 завършили. Бяха завършени 616 обиколки. Впоследствие класирането беше коригирано на 44-то от 44 завършили.

Напдпреварата беше спечелена от СРЦ Кавазаки в състав: Грегори Льоблан, Матю Легрев и Фабиен Форе. Победителите имаха известно изоставане в началото. Те успяха да завъттят 818 обиколки в рамките на 24 часа и 27 секунди. Това е пета победа на тима в състезанието.

До 115-та обиколка начело беше тима на Ф.Ц.Ц. ТСР Хонда в състав: Казума Ватанебе, Алан Течер и Дамина Гудлин. Тимът, базиран на легендарната японска писта Сузука, завърши на трето място.

Втори финишира Април Мото Ле Репер де Мотор: Грег Бкейк, Грегори Фастр и Аме Кудин, които направиха 810 обиколки.

В клас ССТ първи финишира отборът на Тийм 3Арт Ям'Авеню, който зае 6-то място в крайното класиране.

В това велико състезание отборите са съставени от  трима състезтели, които карат средно около един час всеки. Те се сменят на принципа на даването на караул. Отпадането на един от тях неимоверно увеличава натоварването на останалите. Класирането е според изминатото разстояние в рамките на 24 часа.