Българският мотоциклетист Мартин Чой от отбора на  GLOBUL Racing Team спечели втория кръг от Източноевропейския шампионат по мотоциклетизъм в клас SST 1000 на пистата край Белград. Втори след него с близо секунда изоставане финишира друг българин Калин Кулев, а трети е словенецът Прошеник.

Успехът на Чой е още по-голям и затова, че трябваше да се състезава с тежка вирусна инфекция. В навечерието на състезанието той имаше 38,5 градуса температура. Въпреки това той учства в квалификациите със своето BMW и постигна пето време.

В деня на състезанието той пренебрегна съвета на лекарите и се включи на старта, като, след поредица от зрелищни изпреварвания успя да пресече първи финалната линия.

"За мен това, което направи Мартин, е геройство. Преди състезанието беше толкова зле, че едва се качи на мотора, но на пистата беше неудържим", коментира Михаил Иванов, мениджър на GLOBUL Racing Team.

В общото класиране Мартин води с 10 точки пред Кулев. Чой е начело и в българския шампионат.