Два златни медала спечелиха българските състезатели по мотокрос на Европейския шампионат, след като Иван Петров и Петър Петров се поздравиха с победите в клас 65сс и 125сс-младежи на трасето "Зарнещи" край румънския град Брашов. Петър Петров с Ямаха спечели първия манш, а във втория стартира последен, но успя да се добере до третото място, което му беше напълно достатъчно за крайния успех. Петров събра 45 точки, с 2 повече от естонеца Прийт Ратсеп с Кавазаки. На трето място се нареди словенецът Алоша Молнар с Ямаха.

За Петър Петров това е дебютно участие в европейския шампионат за юноши. Тази година той се състезава предимно в клас 125-мъже (ЕМХ2), където преди седмица спечели и първите си точки. По-рано през деня Иван Петров с КТМ отново заяви амбициите си да стане шампион на Стария континент, като спечели убедително и втория кръг от Европейския шампионат по мотокрос в клас 65сс. Той направи крачка към победата още в съботните тренировки, когато си осигури правото пръв да избира място на бариерата.

Днес българският пилот спечели убедително и двата манша в конкуренцията на близо 40 пилоти и с актив от 100 точки води във временното класиране за шампионата. Другият ни представител в този клас, Валентин Роглев с КТМ, се нареди пети в Румъния с 28т. Местата на подиума допълниха италианецът Лоренцо Равера с КТМ и украинецът Валерий Дотценко също с КТМ. В клас 85сс най-добре от българските пилоти се представи Янко Ташев с КТМ, който завърши седми в крайното класиране с 24 точки. Състезанието беше спечелено от италианеца Никола Рекиа с КТМ. Шевки Шефкиев, Майкъл Иванов и Георги Гочев пък бяха другите българи, които се класираха сред местата, носещи точки. Следващият кръг от европейския шампионат в класовете 65сс и 85сс е в Сиаулиай, Литва, на 31 май. България също ще бъде домакин на кръг от надпреварата през септември, когато трасето в Севлиево ще приеме финала на европейския шампионат.