Капитанът на Аржентина Лионел Меси говори след успеха над Австралия с 2:1 на осминфинафинала на Световното в Катар.

"Много съм доволен, че беше постигната още една цел, беше направена още една стъпка към основната ни цел.

Нямахме много време за почивка и това предизвика притеснение, защото беше ясно, че ще има много борба в срещата. Успяхме да открием резултата, да вкараме втори гол и да овладеем двубоя. Съперникът също вкара и ни затрудни живота в края, но това е естествено за Световното първенство.

Чувството е невероятно и е страхотно да споделиш този момент с феновете. Знаем през какво са преминали, за да дойдат тук. Енергията, идваща от тях, е страхотна.

Днес разбрах, че съм изиграл хилядния си мач в кариерата ми. Живея за момента и се наслаждавам на това, през което преминаваме. Радвам се, че сме на четвъртфиналите", завърши той.

Лионел Меси с впечатляващо постижение! Звездата записа своя мач номер 1000 като футболист

Аржентинецът дебютира на 16 октомври 2004 г.