Турнир: Световни първенства Стадион: "974", гр. Доха Зрители:
90+6′

Край на мача.

Франция победи Дания с 2:1 в среща от група "D"

Франция се справи с Дания и вече гледа към елиминациите, Мбапе блести с два гола

Вижте подробности

90′

Шест минути добавено време.

86′

ГОЛ! Килиан Мбапе! Антоан Гризман центрира прецизно към нападателя, който бе изпуснат от Андреас Кристенсен и с тяло прати топката във вратата на Шмайхел.

81′

Мартин Брейтуейт засече центриране в наказателното поле и намери пространство за удар. Той шутира, но неточно и прати топката встрани от дясната греда.

Снимка 596816

80′

Рабио! Центрирана топка бе засечена от футболиста по акробатичен начин, но късметът не бе с халфа и кълбото излезе в аут.

75′

Ибрахима Конате заменя Рафаел Варан.

Снимка 596815

75′

Кингсли Коман влиза в игра на мястото на Усман Дембеле.

73′

Микел Дамсгаард е заменен от Каспер Долберг.

68′

ГОЛ! Андреас Кристенсен! След центриране от ъглов удар, Йоаким Андерсен продължи към защитника, който с глава успя да забие топката неспасяемо във вратата на Юго Лорис.

61′

ГОЛ! Килиан Мбапе! Нападателят комбинира с Тео Ернандес и излезе на стрелкова позиция. Този път мерникът му бе точен и прати топката покрай Каспер Шмайхел.

60′

Антоан Гризман засече центриране от крилото и дръпна спусъка от ръба на наказателното поле, но топката прелетя високо над напречната греда.

55′

Красиво ниско подаване от крилото стигна до Мартин Брейтуейт, чакащ шанса си. Защитата обаче внимаваше и изчисти.

48′

Кристиан Ериксен не успя да намери никой в наказателното поле с пресилено центриране към далечната греда.

47′

Андреас Корнелиус е заменен за Мартин Брейтуейт.

Снимка 596820

46′

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

Начало на втората част.

45′

Край на първото полувреме.

43′

Жул Кунде получава жълт картон.

40′

Усман Дембеле пусна пас по конец към Килиан Мбапе, но суперзвездата на ПСЖ отправи лош удар от наказателното поле и топката отиде високо над напречната греда.

Снимка 596810

37′

Оливие Жиру се пребори за първа топка след центриране на Килиан Мбапе, но прати кълбото встрани от дясната греда.

33′

Антоан Гризман отправи хубав изстрел от малък ъгъл, но Каспер Шмайхел спаси. При последвалите хаотични добавки отново не се стигна до гол.

30′

Жул Кунде! Килиан Мбапе проби мощно отляво и комбинира с халфа, който нанесе удар от воле, но топкате бе геройски изчистена пред голлинията от датски бранител.

23′

Андреас Корнелиус получава жълт картон.

Снимка 596811

21′

Адриен Рабио! Футболистът се извиси над всички при центриране в наказателното поле и с глава насочи топката към вратата. Каспер Шмайхел обаче демонстрира брилянтния си рефлекс, за да попречи на кълбото да му опъне мрежата.

20′

Андреас Кристенсен получава жълт картон.

16′

Оливие Жиру засече с глава центриране, но насочи кълбото встрани от целта.

10′

Тео Ернандес центрира опасно в наказателното поле. Там Оливие Жиру дебнеше, но защитата на Дания се справи със ситуацията.

Снимка 596813

7′

Кристиан Ериксен пусна коварен извеждащ пас към свой съотборник, но Рафаел Варан внимаваше и пресече подаването.

4′

Килиан Мбапе се втурна на пробив, но не успя да стигне до голова ситуация, след като съперников играч му отне топката.

1′

24.Роберт Сков

Световният шампион Франция ще излезе срещу Дания във втория двубой на двата тима от група "D" на Световното първенство. "Петлите" ще опитат да подпечатат участието си на 1/8-финалите след като в първия си мач разбиха Австралия с категоричното 4:1.

Мачът ще се играе на стадион "974" в Доха и е с начален час 18:00.

Франция победи Австралия с 4:1 в мач от група "D"

Франция обърна и разпиля Австралия, Жиру изравни Анри

Многото контузии и проблеми пред Дидие Дешан сякаш не се усещаха срещу "кенгурата", а отсъствието на носителя на "Златната топка" Карим Бензема бе почти забравено след двете попадения на Оливие Жиру, който бе основна движеща сила към титлата в центъра на атаката преди четири години в Русия, а срещу Австралия той изравни рекорда на Тиери Анри от 51 гола. Нов проблем обаче се появи пред селекционера Дешан, тъй като Люка Ернандес също получи травма и няма да е на разположение до края на турнира.

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА

От своя страна Дания изигра един не особено качествен и до голяма степен труден откриващ двубой срещу Тунис и сега "червеният динамит" е опрян до стената да постигне по-добър резултат или да усложни неимоверно своето положение в групата.

Футболистите на Каспер Юлман бяха категорични в квалификациите, където постигнаха девет победи и само една загуба, а през миналата година преживяха ужасяващия сърдечен арест на Кристиан Ериксен, за да се вдигнат и да достигнат до полуфиналите на Евро 2020.