90+8′
Турнир: Световни първенства Стадион: "Едюкейшън сити стейдиъм", гр, Ал Раян Зрители: 59645
90+8′

КРАЙ НА МАЧА!

Дания и Тунис направиха 0:0 в група "D" на Световното първенство

Дания и Тунис не се победиха след оспорвана битка

Не признаха два гола заради засади

90+3′

Главният съдия разглежда ситуация, при която тунизиец игра с ръка в наказателното поле, но в крайна сметка той отсъди фаул в атака.

88′

Вайди Кешрида замени Мохамед Дрегер.

88′

Фержани Саси замени Айса Лайдуни.

80′

Мсакни бе заменен от Ханибал Мейбри

78′

Матиас Йенсен получи жълт картон.

70′

При изпълнение на корнер, Андреас Кристенсен се извиси и стреля с глава, но топката удари гредата!

68′

Ериксен отправи много опасен удар, но вратарят на Тунис спаси!

65′

Матиас Йенсен заменя Долберг

65′

Корнелиус заменя Андреас Сков Олсен

61′

Датчаните оказват лек превес, но все още опасните ситуации липсват.

Снимка 596110

55′

Олсен вкара топката в мрежата, но е имало засада и отново няма попадение в мача.

52′

Лайдуни създаде нова опасност за "орлите" като се откъсна сам срещу вратаря, но малко пред наказателното поле топката му бе избита от Андреас Кристенсен.

50′

Тунис продължава да е по-активният отбор на терена, ще видим ли обаче попадения в тази среща?

Снимка 596117

45′

ВИЖТЕ ТУК КАК СА СЕ ПРОМЕНИЛИ КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

45′

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

44′

Томас Дилейни бе заменен от Микел Дамсгаард заради контузия.

42′

Възможност за тунизийците! Жебали получи отлично подаване и стреля много опасно, опитайки да прехвърли Шмайхел, но той направи много добро спасяване и отърва датчаните от попадение. При ситуацията обаче имаше и съмнения за засада.

32′

Пиер-Емил Хьойберг опита удар от малък ъгъл, но право в ръцете на вратаря.

Снимка 596105

23′

Исам Жебали получи дълго подаване и след като си поведе отлично, стреля и вкара топката в мрежата, но при подаването към нападателя на Тунис е имало засада и голът не беше зачетен.

20′

Ериксен изпълни ъглов удар, но играч на Тунис изби от наказателното поле в аут.

10′

Мохамед Дрегер опита удар от дъгата пред наказателното поле, топката рикошира и последва ъглов удар, но след него Мсакни разочарова с изстрела си.

5′

Равностойни първи минути. "Картагенските орли" се радват на сериозна подкрепа от трибуните.

Снимка 596103

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА

1′

9 Мартин Брайтуайт 10Уахби Хазри

Дания и Тунис ще изиграят първия мач от група "D" на Световното първенство в Катар. Срещата започва в 15:00 часа и ще се играе на стадион "Едюкейшън Сити" в Ал Раян, а съдия на двубоя ще бъде мексиканецът Сесар Рамос.

"Червеният динамит" и Световният шампион Франция изглеждат фаворити в тази група, където са още отборите на Австралия и Тунис.

Звездата на Дания Кристиан Ериксен отново се завръща на голям футболен форум, след ужасяващия инцидент, който претърпя на Евро 2020 срещу Финландия, когато получи сърдечен арест.

Аржентина - Саудитска Арабия 1:2 (Развой на срещата по минути)

Шокиращо начало на второто полувреме

Повод за оптимизъм дава и отличното представяне в турнира на Лигата на нациите, където "червеният динамит" избухна с 2 победи именно над Франция. Дания разполага с добър състав от футболисти, които играят редовно в най-силните европейски първенства.

Дания - "червеният динамит" е готов да взриви Катар

Каспер Хюлманд изгради една перфектно смазана машина

Тунис, от своя страна, ще се надява да поднесе изненада и да опровергае букмейкърите, които определят тима като аутсайдер в мача, а и в турнира като цяло. Със сигурност тунизийците са корав съперник и няма да се дадат без бой на датчаните.