Няколко дни след престижното равенство с Франция, Ивайло Петев опита и от горчилката на неуспеха. Сочената за фаворит селекция на Босна и Херцеговина не успя да победи у дома аутсайдера Казахстан, правейки 2:2.

Световната квалификация в Зеница се разви по-изключително драматичен начин. Гостите изненадващо поведоха в 52-ата минута чрез Куат. Опитът на балканците обаче си каза думата и те достигнаха до пълен обрат чрез попаденията на Пянич (дузпа) и резервата Менало, малко преди края.

Франция победи Финландия с 2:0 в световна квалификация

Световният шампион отново е на победния път

Гризман се развихри срещу Финландия

Петев и компания бяха смълчани в петата минута от добавеното време, когато Жайнтдинов се оказа най-съобразителен и преодоля Шехич за крайното 2:2.

Равенството със сигурност няма да се приеме добре от критиците на нашия сънародник, които от дълго време зоват за неговото уволнение.

Босна е на четвърто място в своята група, като има само три точки от четири мача.

Нидерландия победи Турция с 6:1 в световна квалификация