Световните шампиони от Франция намалиха напрежението в своите редици след важна победа в квалификационна група D. След две поредни равенства, "петлите" спечелиха домакинството си на Финландия с 2:0.

Коравите северняци се отбраняваха умело, но въпреки това не успяха да издържат под напора на звездното френско нападение. Селекцията на Дидие Дешан се радваше и на сериозна подкрепа от трибуните на "Групама Стейдиъм".

Нидерландия победи Турция с 6:1 в световна квалификация

Турция беше сполетяна от сурово нидерландско отмъщение

Мемфис Депай се развихри за "оранжевия" успех с 6:1

В герой за домакините се превърна Антоан Гризман. Гризи реализира и двете попадения в мрежата на Суоми.

Първият гол падна в 25-ата минута, когато продължителна комбинация завърши с подаване на Бензема към звездата с №7. А той матира Храдецки след прекрасен шут с външен фалц. В 52-ата "петлите" отново атакуваха през центъра, а Карим Бензема пак беше футболистът, изострил действията в наказателното поле на Финландия. От малък ъгъл Гризман не изпусна своя шанс и оформи крайното 2:0.

Португалия си свърши работата и без Роналдо

"Мореплавателите" надвиха Азербайджан с 3:0

В оставащите минути Антоан беше близо и до хеттрик, но мерникът му изневери в два от удобните за него случи.

На 13 ноември Франция приема у дома Казахстан, а на 9 октомври финландците играят с Украйна.

ФРАНЦИЯ - ФИНЛАНДИЯ 2:0

1:0 Гризман (25"), 2:0 Гризман (52")