Националният тим на Нидерландия не изпусна възможността да победи намиращия се в сериозна игрова криза състав на Турция. Южните ни съседи се представят далеч под възможностите си още от Евро 2020, като тази вечер бяха тотален аутсайдер на "Йохан Кройф Арена" и загубиха с 1:6. По този начин "оранжевите" си отмъстиха за поражението с 2:4 от същия съперник в началото на квалификационната кампания.

"Лалетата" на Луис Ван Гаал бяха облагодетелствани и от червения картон на Чаглар Союнчу минута преди края на първото полувреме.

Снимка 545649

Източник: EPA/БГНЕС

Но дори и преди него, резултатът вече бе 3:0 в полза на "оранжевите". Тон за разгрома даде даде Дави Клаасен още в 60-ата секунда след пас на Депай. малко по-късно споменатите си размениха ролите, за да отбележи звездата на Барселона. Мемфис сътвори класиката в 38-ата минута, когато беше точен от дузпа.

В 54-ата минута най-добрият на терена - Мемфис Депай получи и заслужената наслада, след като намери за трети път мрежата на сломения Угорджан Чакър.

Снимка 545653

До края, въпреки изваждането на основни свои играчи, нидерландската селекция стигна и до нови две попадения. Техни автори станаха халфът на Фейенорд - Гуус Тил и новата звезда на Борусия (Дортмунд) - Дониел Мален. Съсипаната чест на турците леко бе възстановена от почетния гол на Дженгиз Юндер в продължението.

Нидерландия остава лидер в групата с 13 точки, но по-добри показатели от втория Норвегия. Турците все още са в играта със своето трето място.

Португалия си свърши работата и без Роналдо

"Мореплавателите" надвиха Азербайджан с 3:0

НИДЕРЛАНДИЯ - ТУРЦИЯ 6:1

1:0 Клаасен (1"), 2:0 Депай (16"), 3:0 Депай-дузпа (38"), 4: Депай (52"), 5:0 Тил (80"), 6:0 Мален (90"), 6:1 Юндер (90+2")