Турнир: Световни първенства Стадион: "Ал Тумама", гр. Доха Зрители: 39 633
90+8′

КРАЙ НА МАЧА!

Франция - Полша 3:1 в мач от 1/8-финалите на Мондиал 2022

Световният шампион Франция постави Полша на колене и крачи гордо към защита на титлата си

Мбапе и Жиру изковаха успеха за французите

90+7′

ЛЕВАНДОВСКИ! Този път звездният нападател е точен и намалява резултата!

90+6′

Левандовски! Полякът стреля право в ръцете на вратаря и пропусна. Вратарят излезе напред и дузпата ще бъде пребита!

90+5′

Камил Гросицки стреля в наказателното поле и топката се отби в ръката на Упамекано. Съдията прегледа ситуацията и отсъди ДУЗПА!

90+2′

Жул Кунде бе заменен от Аксел Диази

90+1′

ГОООЛ! Мбапе! Маркус Тюрам получи на левия фланг, навлезе и подаде в наказателното поле към Мбапе, който си нагласи топката към десния си крак и с много силен удар, отбеляза в горния ляв ъгъл на вратата! Франция е на 1/4 финалите!

89′

Мати Кеш получи жълт картон.

87′

Ян Беднарек замени Якуб Кивир

75′

ГОООЛ!! МБАПЕ! Полша изпълни корнер, след който топката беше изчистена от Гризман и попадна в краката на Жиру. Нападателят на Франция подаде вдясно към Дембеле, който пък от своя страна обърна фланга на атаката с пас към Мбапе. Голямата звезда на "петлите" пое топката в наказателното поле и с мощен шут с десния крак направи резултата 2:0!

72′

Гжегож Криховяк е заменен от Кристиан Биелик.

Снимка 598066
71′

Камински е заменен от Никола Залевски.

70′
Снимка 598062

66′

Фофана се появи в игра на мястото на Чуамени.

64′

Себастиан Шимански е заменен от Аркадиуш Милик.

58′

Оливие Жиру прати топката в мрежата на Полша за втори път с великолепна задна ножица, но секунди преди това беше прозвучал съдийски сигнал за нарушение на Варан срещу Шчесни. Повторенията не ни убедиха в правотата на рефера, но тук ВАР нямаше как да се намеси.

Снимка 598061

55′

Станахме свидетели на доста силни първи десет минути за Франция след подновяването на играта. Поляците трябва да търсят изравнителен гол и това отваря доста пространства в отбраната им. До момента обаче "петлите" не успяват да се възползват от създалата се ситуация.

47′

Жълт картон за Бережински.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА! ВИЖТЕ ТУК КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ НА EFBET СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

Снимка 598036

45+1′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

44′

ГОООЛ! Жиру! Минута преди края на полувремето поляците бяха наказани! Килиан Мбапе изведе Оливие Жиру на стрхотна позиция и левачката на френския нападател прониза вратата на Шчесни! 1:0 за Франция!

Снимка 598057

38′

Невероятен пропуск на Полша! Бережински намери Желински в полето на Франция, който стреля от точката на дузпата, но право в Лорис. Топката попадна в Камински, който направи добавка, но пък Рафа Варан беше застанал на точното място и на самата голлиния спря пътя на кълбото към вратата си! Французите оцеляха в тази 38-ма минута!

36′

Мбапе счупи кръста на Мати Кеш в наказателното поле на поляците и стреля опасно към вратата, ала Шчесни отново демонстрира голямата си класа и французите се задоволиха само с корнер, от който не произлезе нищо опасно.

Снимка 598055

32′

Чуамени е първият, който видя жълтия цвят на картона пред очите си.

29′

Експлозия в играта на Франция... Дембеле получи топката на дясното крило и влезе на скорост в наказателното поле на Полша. Крилото на Барселона пусна успореден пас към Оливие Жиру, но нападателят на "петлите" не успя да засече добре топката и тя излезе в аут!

Снимка 598051

21′

Ето я и първата възможност за Полша! Левандовски опита далечен изстрел, но топката премина на около метър от дясната греда. На това ще разчитат поляците - бързи контраатаки и на головия нюх на Лева.

Снимка 598053

13′

Бомбен шут на Чуамени от дистанция! Шчесни обаче е на мястото си и спаси! Натискът на Франция се засилва.

11′

Нов шанс за Франция. Дембеле получи топката в наказателното поле и стреля, но беше блокиран от Бережински.

Снимка 598048

4′

Рафа Варан стреля с глава след ъглов удар, но сантиметри го разделиха от целта. Силно начало за настоящия Световен шампион!

Снимка 598049

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

Снимка 598035

1′

21 Никола Залевски

Франция се изправя срещу Полша в 1/8-финален двубой на Мондиал 2022. Срещата е днес от 17:00 часа на стадион "Ал Тумама" в Доха.

"Петлите" започнаха шампионата с гол пасив от Австралия, който бързо бе заличен и в крайна сметка бе записан успех с 4:1. Във втория мач за тима бе далеч по-трудно срещу коварен за него отбор от последните години.

Франция подава жалба заради отменения гол на  Гризман

Франция подава жалба заради отменения гол на Гризман

В мача с Тунис

Дания отново бе близо да не загуби от световния шампион, но Килиан Мбапе се разписа за 2:1 в 86 минута. В последния мач резервите на Франция разочароваха и отстъпиха с 0:1 пред Тунис, като гол на Антоан Гризман бе отменен дълбоко в добавеното време.

Полша пък се класира на 1/8-финалната фаза на Световното първенство по голова-разлика, тъй като завърши с равен брой по 4 точки с Мексико в група С.

Селекционерът на Полша: Мбапе е толкова бърз, че ще бъде трудно да го спрем без мотоциклет

"Багажът не ни е опакован", каза още той

"Дружина полска" записа само една победа в Катар до момента - 2:0 срещу Саудитска Арабия. Те загубиха с 0:2 от Аржентина в последната си среща, като цял мач играха дефанзивно и да не загубят с голям резултат.