Турнир: Световни първенства Стадион: "Лусаил", гр. Лусаил Зрители: 79 568

Аржентина - Хърватия 3:0 в полуфинал на Мондиал 2022

Аржентина разби Хърватия с 3:0 и стана първият финалист на Мондиал 2022!

Лео Меси с гол и асистенция

87′

Всичко в този мач вече е ясно. Двубоят се доиграва. Аржентина ще бъде първият финалист на Мондиал 2022!

86′

Нахуел Молина е заменен от Хуан Фойт.

86′

Акексис МакАлистър отстъпи мястото си на Анхел Кореа.

80′

Лука Модрич отстъпи мястото си на Ловро Майер.

71′

Отаменди получи жълт картон.

69′

ГОООЛ! Алварес! Лионел Меси получи топката на десния фланг. Йошко Гвардиол беше плътно до него, но това не попречи на аржентинската звезда да пробие и да достави топката на Хулиан Алварес, който от 2-3 метра нямаше как да сгреши и покачи на 3:0!

68′

Жълт картон за Ромеро.

63′

Шанс за Хърватия! Центриране отляво беше засечено с глава от Деян Ловрен, но Мартинес успя да боксира, а след това защитата на "албиселесте" успя да изчисти и да предотврати опасността.

61′

Лисандро Мартинес замени Леандро Паредес.

58′

Шанс за Меси! Аржентинците откраднаха топката и организираха бърза контраатака, при която Меси се оказа очи в очи с Ливакович, но ъгълът беше малък и вратарят спаси.

55′
Снимка 599283

53′

В първите минути на втората част хърватите показват, че не са се предали и не спират да атакуват вратата на символичните домакини. "Гаучосите" обаче се отбраняват добре до този момент.

50′

Бруно Петкович замени Марсело Брозович.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА! ВИЖТЕ ТУК КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

45+3′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

43′
Снимка 599289

42′

Аржентина беше много близо до трети гол в 42-ата минута, когато след корнер Родриго де Пол нанесе удар с глава, но Ливакович се прояви с решителна намеса и опази мрежата си от трето попадение.

39′

ГОООЛ! 2:0!! Хулиан Алварес! Нападателят пое топката пред вратата на Аржентина и пробяга почти целия терен през центъра. След поредица от щастливи рикошети топката остана в краката му и аржентинецът от упор прати кълбото за втори път в мрежата на хърватите.

34′

ГОООЛ! Лионел Меси е точен! Безапелоционен удар в горния десен ъгъл на вратата и 1:0 за "албиселесте"!

Снимка 599290

33′

Матео Ковачич вероятно не беше много внимателен в подбора на думи, отправени към Даниеле Орсато, който реши да му покаже жълт картон за тях.

32′

ДУЗПА ЗА АРЖЕНТИНА! Хулиан Алварес беше съборен от Ливакович в наказателното поле и съдията посочи бялата точка!

32′

Жълт картон за Доминик Ливакович.

25′

Енцо Фернандес имаше добра възможност, стреляйки от далечно разстояние. Ударът му беше насочен към десния ъгъл, но Доминик Ливакович внимаваше и се намеси спокойно.

22′

Измина 1/4 от двубоя и до този момент няма никакви положения пред двете врати. Двата тима са се захапали здраво и не допускат опасности пред своите вратари.

20′
Снимка 599287

15′

Владеене на топката: Аржентина: 41%, Хърватия: 59%

9′

Нервно начало на мача и съвсем нормално. Залогът е твърде голям - финал на Мондиал 2022!

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

Снимка 599277

1′

21 Домагой Вида

Аржентина и Хърватия ще се изправят един срещу друг в първия полуфинален мач от Световното първенство. Двубоят на стадион "Лусаил" започва в 21:00 часа.

"Ватрените" стиганаха до тази фаза за втори пореден път, след като преди четири години в Русия загубиха във финала от Франция. От своя страна "гаучосите" мечтаят за първа световна титла от 1986-та година насам.

Двата тима имаха труден път до полуфиналите, като Хърватия записа две равенства и една победа в своята група, за да завърши на второ място, след което имаше нужда от дузпи, за да преодолее последователно Япония и големия фаворит Бразилия в елиминациите. Тимът на Златко Далич е един от двата тима без загуба на Мондиал 2022 (заедно с Мароко), като е допуснал само три гола във вратата си и показва много солидна игра.

Христо Стоичков присъства на тренировката на Аржентина и получи скъп подарък (ВИДЕО)

"За мен е привилегия да бъда поканен от Аржентина на подготовката им за полуфинала", написа легендата на българския футбол

За Аржентина Мондиал 2022 започва по шокиращ начин - загуба от абсолютния аутсайдер Саудитска Арабия в първия мач от груповата фаза. Впоследствие Меси и компания показаха класа, за да запишат последователни победи над Мексико и Полша, с което завършиха на първо място в групата. Двукратните световни шампиони бяха затруднени от Австралия в осминафиналите, но стигнаха до успех с 2:1, след което надвиха Нидерландия след дузпи в много тежък четвъртфинал.

Полуфиналният сблъсък между Аржентина и Хърватия започва в 21:00 часа и ще бъде предаван по БНТ 1 и БНТ 3.