Националният отбор на Полша вече на практика отпадна от световното първенство по футбол в Германия след като навъртя две поражения в предварителна група "А" на турнира.
Това ще принуди селекционерът Павел Янаш да подаде оставка след третия мач с Коста Рика, твърди всекидневникът Газета Виборча.
Най-вероятният заместник на Янаш е Хенрик Касперчак, който има огромен опит от полското първенство.
Янаш беше подложен на жестоки критики за представянето на отбора и заради това, че не е включил в състава си звезди като вратаря Йежи Дудек.
Според феновете и коментаторите той е допуснал тактически грешки и е закъснял със смените при загубите от Еквадор с 0:2 и от Германия с 0:1.
A*C*M
на 19.06.2006 в 11:52:19 #2Еквадор световен шампион , България на 3 морета !!!
A*C*M
на 19.06.2006 в 11:48:32 #1Споко печелим Евро 08` и всичко си идва на мястото