Европейският шампион Португалия победи с класическото 3:0 Унгария в среща от група B от квалификациите за Световното първенство по футбол в Русия.

Мачът се игра в Лисабон на стадиона на Бенфика - "Ещадио да Луж". През целият мач имаше само един отбор на терена и това беше този на домакините.

Те овладяха инициативата от самото начало и въпрос на време беше кога ще падне първия гол. И това се случи в 32-та минута. Андре Силва получи подаване по земя пред вратата и нямаше как да сгреши.

Четири минути по-късно Кристиано Роналдо отбеляза първия си гол в мача с след хубав удар от границата на наказателното поле. Голмайсторът на Реал Мадрид вкара  и второ попадение.

В 66-та минута той изпълни пряк свободен удар близо до десния ъгъл на наказателното поле на гостите. Той стреля силно диагонално, като топката се отби в далечната греда и влезе. Това е гол №70 на Роналдо за националния отбор на Португалия.

Гостите успяха да отправят първия си удар в 70-та минута от 40 метра разстояние. И единствената си опасна атака в 89-та минута. Те не можаха да повторят добрата си игра срещу Португалия на Евро 2016, когато завършиха 3:3.

Швейцария и Португалия практически си осигуриха първите две места в групата. През есента в пряк двубой те ще излъчат победителя и отборът, който ще играе в плейофи.

Класиране: 1. Швейцария 15 точки, 2. Португалия 12 точки, 3. Унгария 7 точки, 4. Фарьое 5 точки, 5. Латвия 3 точки, 6. Андора 1 точка.