Швейцария спечели минимална, но сладка победа срещу Латвия с 1:0 в мач от група B от квалификациите за световното първенство в Русия.

„Кръстоносците" имаха тотално превъзходство в срещата играна в Женева, но стегнатата игра в защита на гостите и отличната игра на вратаря Андринс Ванинс минимизираха тяхната победа.

Домакините пропиляха няколко чисти положения. Те от самото начало се настаниха в половината на Латвия, но времето минаваше.

В 64-та минута наставникът на Швецария Владимир Петрович извади Желсон Фернандес и пусна на негово място Йосип Дрмич. Смяната даде незабавен резултат.

Минута по-късно Адмир Мехмеди напредна отдясно и центрира по линията на малкото поле. Дрмич надскочи защитата и заби неспасяем гол с глава.

След попадението нищо не се промени, като домакините бяха на косъм да увеличат разликата. Латвийците минаха центъра масирано в добавеното време. Те успяха да достигнат до един корнер, който не донесе нищо.

Швейцария, чийто отбор прилича по-скоро на сборна команда от балканския полуостров, спечели петата си победа от пет мача. Очевидно спорът за първото място в група B ще бъде с европейския шампион Португалия. Иберийците ще играят днес с Унгария у дома.

НА ЖИВО: България - Холандия 2:0 - Спас Делев вкара втори гол!

"Лъвовете" ще трябва да сгазят "лалетата", ако искат на Мондиал 2018

В дербито на "миниатюрните" Андора и Фарьорските острови завършиха 0:0.

Класирането преди последния мач днес е: 1. Швейцария 15 точки / 5 мача, 2. Португалия 9 / 4, 3. Унгария  7 / 4, 4. Фарьое  5 / 5, 5. Латвия  3 / 5, 6. Андора 1 / 5.