Защитникът на Ювентус и националния отбор на Италия Джорджо Киелини заяви, че е разочарован от факта, че българската публика е освирквала футболистите на Марчело Липи по време на изпълнението на италианския химн. Двата отбора не успяха да си отбележат гол в световната квалификация от група 8, играна на стадион „Васил Левски” в София.

„Ние не можем да направим нищо по въпроса, но според мен това е грешно. Не трябва да бъде освиркван чуждия химн. Българите трябва да са засрамени от себе си. Също така видях, че има безредици по трибуните, в които се бе намесила и полицията. Тези неща трябва да спрат да се случват по стадионите. Футболът трябва да радва хората, а не да създава негативно напрежение”, заяви Киелини.