Втората вечер от световните квалификации, зона "Европа", предложи някои доста драматични битки. Няма как да не отбележим случилото се на "Пушкаш Арена", където Унгария и Полша си спретнаха зрелищното 3:3.

Испания и Гърция завършиха 1:1 в световна квалификация

Гърция поднесе изненадата на вечерта и не загуби гостуването си на Испания

Гол от дузпа обърка сметките на Ла Фурия

Първата част бе сравнително спокойна, като "маджарите" водеха с 1:0 след ранен гол на Роланд Салай в шестата минута. Фамилия Салай съвсем вгорчи ситуацията на гостите, когато Адам Салай вкара за 2:0. Изведнъж обаче обречените поляци натиснаха мощно и в рамките на 60 секунди възстановиха паритета чрез Пьонтек и Йожвяк.

Снимка 524513

Източник: EPA/БГНЕС

В 78-ата Унгария отново ликуваше, тъй като бранителят Вили Орбан се оказа на точното място и разочарова Шчесни. Може би справедливото реми беше оформено седем минути преди края. Познайте от кой - Роберт Левандовски, естествено.

На север от България пък се изигра лют балкански сблъсък между Румъния и Северна Македония. "Рисовете", като отбор, който ще ходи на Европейско, стартираха с прекомерно самочувствие, смазано с два румънски гола на Танасе и Михайла.

Германия по традиция започна ударно квалификациите

Силен старт за бундестима

Комфортната преднина изигра лоша шега на домакините. От своя страна македонците упорито търсеха попадението, та дори за 60 секунди отбелязаха две, благодарение на Адеми (82") и Трайковски (83").

Снимка 524514

Янис Хаджи обаче бе човекът с последната дума в този спектакъл. В 86-ата минута той се превърна в герой за северната ни съседка, разписвайки се за крайното 3:2 след асистенция на Разван Марин. Като титуляр за Румъния стартира звездата на Лудогорец - Клаудиу Кешеру.

УНГАРИЯ - ПОЛША 3:3

РУМЪНИЯ - СЕВЕРНА МАКЕДОНИЯ 3:2