Холандия спечели група В,след като надви Чили с 2:0 в двубой, който имаше значение само за разпределението на първите две места. Така „лалетата" завършиха с пълен актив от 9 точки, докато поражението пък бе първо за представящия се много добре до този момент Чили. Така на осминафинала европейците чакат втория тим в група "А", докато южноамериканците ще се изправят срещу победителя там.
Двубоят между холандците и „Ла Роха" предложи много битка и тактическо надхитряне, но пък сравнително малко голови положения.
Отборът на Хорхе Сампаоли заложи на висока преса, която притесняваше „лалетата" при изнасянето на топката. От своя страна, европейците разчитаха на дълги извеждащи подавания към големия си коз Ариен Робен.
Първото по-добро положение дойде в 23-ата минута и бе на сметката на чилийците. След заучено изпълнение на корнер, топката се озова у Гутиерес, който бе пред пеналта и нанесе силен удар, но над вратата.
В последните минути на полувремето тактиката на холандците започна да сработва и Робен имаше два отлични шанса за гол. При първия обаче се забави много с паса към свободния Де Йонг, а при втория ударът му бе блокиран.
След почивката картината на терена не се промени много, с тази разлика, че отборът на Чили започна постепенно да отпада. Това обаче бе очаквано, с оглед многото усилия, които латиноамериканците хвърлиха в началото на двубоя.
Алексис Санчес продължаваше да бъде най-голямата опасност за „оранжевата" врата, като непрекъснато тормозеше Каут и Блинд по фланга. Той бе близо до гол в 63-ата мин, когато получи извеждащ пас към себе си, но Силесен излезе и изби.
Холандците се възползваха от отпадането на чилийците и Каут можеше да открие след удар с глава в 75-ата мин. Голът в чилийската врата обаче падна в 77-ата мин. Влезлият току-що Фер бе забравен сам в пеналта и засече с глава хубаво центриране на Янмаат.
В оставащите минути Чили натисна в търсене на гол, но пък разредената им защита бе рай за Робен. В добавеното време той получи пас от Де Йонг, надигра Хара и центрира ниско към Депай, който от 3 метра оформи крайното 2:0.
El Marcone
на 23.06.2014 в 18:01:40 #25Злони, аз съм много доволен от първенството
.Резултатно е.Футбола е нападателен.Няма много 'таляно стил
.Напуснаха и тики-така 
УмеренЦСКА
на 23.06.2014 в 17:56:30 #24109. El Marcone | 23.06.2014 20:51 ------------- Съгласен съм, че Холандия за сега се представя силно в групата си. За Франция съм малко сдържан, защото в тяхната група другите отбори (това е мое мнение) не са нещо много... Впрочем, били сме свитетели на много финали, в които отбори, представили се посредствено в групите стигат високо... Все пак, така ми се струва, битката между европейските и латиноамерикански отбори ще е доста оспорвана!
Светослав1987
на 23.06.2014 в 17:54:12 #23Холандците наистина са 100 % футбол. Знаят как да работят с футболистите още от деца. Ако в България назначим холандски тренъори на ДЮШ в цялата страна които да налагат холандския модел , може би българският футбол ще тръгне нагоре.
El Marcone
на 23.06.2014 в 17:53:50 #22Чорбар, бразилците и аржентинците са страшно неубедителни в миналите мачове.Изглеждат ми доста безидейни
El Marcone
на 23.06.2014 в 17:51:38 #21Злони, Франция и Холандия за сега са най-силните отбори на световното.Германската машина леко изскърца срещу чернилките.Белгия засега са ми разочарование.Не знам защо някои ги писаха за скрит фаворит
?Аз лично още не съм отписал хърватите.Не, че са нещо велико, ама са способни да предложат нещо интересно.Латинските отбори тръгнаха добре, ама мисля, че няма да издържат 
УмеренЦСКА
на 23.06.2014 в 17:50:55 #20Холандците вкараха след перфектна контра, сред като бяха набутани в собствената си половина! В мачове, които се играят някъде около екватора, това е единственият шанс на европейските отбори!
Amerikanec
на 23.06.2014 в 17:46:59 #19Финала е Аржентина Франция - мисля че отдавна го казах....
УмеренЦСКА
на 23.06.2014 в 17:45:22 #18Като погледнем класирането до момента, Холандия е най-добре представил се от европейските отбори. Освен Холандия, честта на европейския футбол ще трябва да защитават (за сега) Германия, Франция и Белгия... Има още мачове, разбира се, ама нещо позициите на европейския футбол на тоя Мондиал не са нещо много обещаващи до момента...
Светослав1987
на 23.06.2014 в 17:43:14 #17Робен е половин отбор , дано не се контузи до финала.
Amerikanec
на 23.06.2014 в 17:41:42 #16Холандия и Чили мерят сили в скучен мач, докато Барса ебава мамата на кенгурата в най интересния до момента мач на това световно....
El Marcone
на 23.06.2014 в 17:40:23 #1586. Amerikanec | 23.06.2014 20:38 Холандия сама си е виновна - натресе се на коравите мексиканци които ще им обърнат хастара..... ======================= Всички се запътваме към Еврофутбол
.Хърватите са 100% напред
.Благодарим ти, Африканецо.Днес ще се напълни народа с кинти 
Amerikanec
на 23.06.2014 в 17:38:20 #14Холандия сама си е виновна - натресе се на коравите мексиканци които ще им обърнат хастара.....
Светослав1987
на 23.06.2014 в 17:36:17 #13Браво , макар че не се знае дали това първо място за Холандия ще е за добро
УмеренЦСКА
на 23.06.2014 в 17:31:42 #12Испания е много близка до първата си (и единствена победа) на тия финали. Като се гледат, обаче, мачовете от тази група, май победите на Чили и Холандия над шампиона вече не изглеждат нещо уникално...
Светослав1987
на 23.06.2014 в 17:29:16 #11Говорех за създаването на холандската футболна федерация бе олигофрен недодялан.
European Union
на 23.06.2014 в 17:27:42 #1056. Adriana | 23.06.2014 20:17 ======================== Разчлених съня ти на няколко части и потърсих в съновника какво означава всяка от тях. Сънуваш ли мътна река, значи трябва да се готвиш за премеждие и лоши времена. Ако сънуваш мост, значи започва нов период от живота ти. Сънуваш ли труп на непознат човек, значи ти предстои щастие. Сънуваш ли чужда жена, непозната, означава, че някой ще се опита да те излъже. Обобщавайки - започва нов период в живота ти в който ще има премеждия и лоши времена след това ти предстои щастие , но някой ще се опита да те излъже.
УмеренЦСКА
на 23.06.2014 в 17:23:19 #9Днешните мачове са мачове от не много голямо значение, в тая група всичко е ясно, остават само някои подробности... Именно кой от Холандия или Чили ще бъде пръв и другото - ще си отиде ли бившият шампион Испания с някакъв актив... За сега има такъв шанс, да си отидат с една пълна нула ще е абсолютен резил!
Светослав1987
на 23.06.2014 в 17:17:04 #8Като ги няма Англия искам Холандия да станат световни шампиони. Показват страхотен футбол от самото си създаване и независимо от това нямат нито една световна титла а са били толкова близо.
Иртишки християнин
на 23.06.2014 в 17:09:09 #7Миризмата цъфна - Вяску скуМса...

European Union
на 23.06.2014 в 17:05:13 #6Давай Чили , хиляди загорели чилийци чакат на вратата на Марлен Дол . http://topsport.ibox.bg/news/id_334790213
