Холандия спечели група В,след като надви Чили с 2:0 в двубой, който имаше значение само за разпределението на първите две места. Така „лалетата" завършиха с пълен актив от 9 точки, докато поражението пък бе първо за представящия се много добре до този момент Чили. Така на осминафинала европейците чакат втория тим в група "А", докато южноамериканците ще се изправят срещу победителя там.
Двубоят между холандците и „Ла Роха" предложи много битка и тактическо надхитряне, но пък сравнително малко голови положения.
Отборът на Хорхе Сампаоли заложи на висока преса, която притесняваше „лалетата" при изнасянето на топката. От своя страна, европейците разчитаха на дълги извеждащи подавания към големия си коз Ариен Робен.
Първото по-добро положение дойде в 23-ата минута и бе на сметката на чилийците. След заучено изпълнение на корнер, топката се озова у Гутиерес, който бе пред пеналта и нанесе силен удар, но над вратата.
В последните минути на полувремето тактиката на холандците започна да сработва и Робен имаше два отлични шанса за гол. При първия обаче се забави много с паса към свободния Де Йонг, а при втория ударът му бе блокиран.
След почивката картината на терена не се промени много, с тази разлика, че отборът на Чили започна постепенно да отпада. Това обаче бе очаквано, с оглед многото усилия, които латиноамериканците хвърлиха в началото на двубоя.
Алексис Санчес продължаваше да бъде най-голямата опасност за „оранжевата" врата, като непрекъснато тормозеше Каут и Блинд по фланга. Той бе близо до гол в 63-ата мин, когато получи извеждащ пас към себе си, но Силесен излезе и изби.
Холандците се възползваха от отпадането на чилийците и Каут можеше да открие след удар с глава в 75-ата мин. Голът в чилийската врата обаче падна в 77-ата мин. Влезлият току-що Фер бе забравен сам в пеналта и засече с глава хубаво центриране на Янмаат.
В оставащите минути Чили натисна в търсене на гол, но пък разредената им защита бе рай за Робен. В добавеното време той получи пас от Де Йонг, надигра Хара и центрира ниско към Депай, който от 3 метра оформи крайното 2:0.
качамака
на 23.06.2014 в 19:40:46 #45231. Светослав1987 | 23.06.2014 22:27 .......................................................... Слаби са бразилците...Аз по-слаб бразилски национален отбор от този в момента,не съм виждал,а и съм сигурен,че най нежелания отбор за бразилците е този на Холандия......
metricosa
на 23.06.2014 в 19:28:02 #44Забавлявайте се, пичове, няма смисъл от кълнежи. Лека
Светослав1987
на 23.06.2014 в 19:27:21 #43213. качамака | 23.06.2014 22:17 не забравяй фактора домакинство. Когато цял стадион екзалтирали фенове те подкрепят е различно а и понякога съдията се подвежда под натиска на публиката в полза на домакина.
metricosa
на 23.06.2014 в 19:26:45 #42Баче Димча
metricosa
на 23.06.2014 в 19:25:25 #41Лека нощ, образи
metricosa
на 23.06.2014 в 19:22:22 #40Знам, багер, знам
metricosa
на 23.06.2014 в 19:20:23 #39ОЧЗ, наздраве: https://www.youtube.com/watch?v=V2smLdYfe-o
metricosa
на 23.06.2014 в 19:18:30 #38Сашето има пришки на устните
metricosa
на 23.06.2014 в 19:18:03 #37Багер, стига кълна, бря, сашето не е боклук
качамака
на 23.06.2014 в 19:17:39 #36"Лалетата" са на път да избягат от Бразилия ............................................................. И да не избягат от Бразилия,какво от това...
...На миналото Световно ги биха с 2:0 
metricosa
на 23.06.2014 в 19:14:36 #35Саше, Валката - надуваемата?
metricosa
на 23.06.2014 в 19:12:23 #34Дикуф, изведи на разходка надуваемата кукла. Панела я подтиска и скоро ще спре да ти пуска. Наздраве
metricosa
на 23.06.2014 в 19:01:59 #33Ако Интернет не съществуваше, аз и Багер нямаше да си губим времето в мрежата - досега той щеше да е издал стихосбирка, а аз - томче научна фантастика
Наздраве:
https://www.youtube.com/watch?v=d020hcWA_Wg

metricosa
на 23.06.2014 в 18:49:49 #32Багер, ше закриваш чорбата? Тъй ли бря?
Светослав1987
на 23.06.2014 в 18:44:05 #31Холандците са страхотни футболисти. Какъвто и холандец да вземем в Ливърпул няма да сбъркаме. Дано слуховете че Дейли Блинд е близо до подпис с Ливърпул са верни ако той дойде на Анфилд ще е може би най-качествения от тези които дойдоха това лято и от тези които имат да идват а и цената му е ниска за толкова перспективен футболист само 12 милиона, много по малко от прехваления англичанин Лалана.
Golden boy
на 23.06.2014 в 18:24:46 #30vtoria beshe avtogol
УмеренЦСКА
на 23.06.2014 в 18:12:44 #29Не е по темата, ама не мога да се сдържа да не копирам нещо от Каравелов, от стихотворението му "Съдбо моя, невернице": Има още и такива славни патриоти, кои мислат, че хората са техни имоти, — дадат цванциг за черкова и за Бог да прости, па ви казват: „Азе зная, а вие сте прости“. На просякът дадат пара или месо литра, па са хвалат: „Аз проводих и Хаджи Димитра“.
УмеренЦСКА
на 23.06.2014 в 18:07:56 #28145. jabberwock | 23.06.2014 21:06 въобще е типична родна черта, че баш метлата и умерения най- много акъл дават толкова е българско ... ---------- Ами защото типичният българин е сиромах човек...
УмеренЦСКА
на 23.06.2014 в 18:03:25 #27136. El Marcone | 23.06.2014 21:01 Злони, аз съм много доволен от първенството Кул .Резултатно е.Футбола е нападателен.Няма много 'таляно стил Кул .Напуснаха и тики-така ----------- Марконе, ама и ти си Злони, същият като мен...
УмеренЦСКА
на 23.06.2014 в 18:01:51 #26Пак до Марконе, по повод на неговото изказване... И аз очаквах от Белгия нещо повече, но ще видим нататък, когато започне елиминирането! За момента от тези отбори, които никой не ги слагаше в сметките, Коста Рика показа нещо съществено положително...