Съперниците на България в квалификационна група 8 за Мондиал 2010 Черна гора и Република Ирландия завършиха 0:0 на градския стадион в Подгорица. През второто полувреме домакините изпуснаха победата, като най-близо до гола бяха Дринчич, Йоветич и резервата Вукчевич на 2 пъти.
С ключовите си спасявания вратарят на "зелено-белите" Шей Гивън се превърна в герой на мача. Най-чистото положение за ирландците пък беше пропуснато от Ейдън Макгийди. След този мач Черна гора има 2 точки, докато Република Ирландия е с 4.
Черна гора - Република Ирландия - 0:0
състави:
Черна гора: Полексич, Павичевич, Батак, Танасиевич, Йованович, Дринчич, Пекович, Зверотич, Йоветич, Вл. Божович (54-Вукчевич), Вучинич
Ейре: Гивън, Финън, О'Шей, Дън, Килбейн, Макгийди, Уилън, Ст. Рийд, Хънт, Дойл, Кийн
жълт картон: Пекович (Ч)
главен съдия: Стем Калдма (Естония)
babait
на 10.09.2008 в 21:17:03 #52Почнаа записите с франция-сръбия..
11-4
на 10.09.2008 в 21:15:30 #51SS 3, Това е първата домакинска загуба на хърватите откакто се състезават, мисля от '96-та. Румънците се класират поне през 2 г. на някакви футболни финали - световни или европейски, докато нашето участие на последните - 2004 и 1998 е СРАМ! Пак ще кажа - не се надгражда върху постигнатото, всякакви специалисти и мениджъри се навъдиха да мътят водата, а иние имаме нужда от изграждане и обиграване на ОТБОР, не за всеки мач различни футболисти. Не забравяй също, че и ние имаме мачове, с които не се гордеем особено. равенства с Албания, Малта....като във важните мачове винаги сме се проваляли!
babait
на 10.09.2008 в 21:14:54 #50raylight Регистриран на: 13.03.2007, 13:50 Пуснато на: 11.09.2008, 00:11 А гъррците ---------------- Гърците са в ЮАР, щото групата им се състои от най-смешните отбори в света, след Буркина Фасу и Гвателупа.. Някъде вече го писах, но те наистина са много набожни, за да имат подобен късмет..
lolita
на 10.09.2008 в 21:12:47 #49Лоула.. у вас е 23:11, или бъркам... ========= ТолкоЗ е да
... или не вече 
babait
на 10.09.2008 в 21:12:40 #48Ама, що по моя евроспорт не почват евроквалификациите.. а и дават некви дето карат колици, а не играят голф, по програма..
raylight
на 10.09.2008 в 21:11:44 #47А гъррците
vucata
на 10.09.2008 в 21:11:35 #46много малко шанс де,от 2002 до 2008 получи 3 повиквателни,за играч като него е обидно и го разбирам
babait
на 10.09.2008 в 21:10:50 #45Лоула.. у вас е 23:11, или бъркам...
vucata
на 10.09.2008 в 21:09:57 #44верно кривия би бил много полезен,ама той си има право човека да се сърди след като толкова време го бяха отлъчъли и не отиде никой да го погледа до Турция,всякви дървета се изредиха из националния ,а той получи много шанс
babait
на 10.09.2008 в 21:09:29 #43Много съм съгласен за футболист, като Кривия.. може да не е най-големият талант, но е достатъчно “перде” за да се мижави пред камери и да се пробва непрестанно от дистанция, да поема отговорност пред вратата и зад центъра. В защита, ако се наложи и да си знае, че хитростта понякога замества гениалността..
lolita
на 10.09.2008 в 21:08:09 #42Хммм, равенство...
...не ги обицхам тия равенства 
11-4
на 10.09.2008 в 21:07:18 #41SS 3, И колко са? ТРИМА герои! Като даже мисля да изключим Тунчев, щото игрите му са доста колебливи. Много сме далече отпреди 13-14г. Бихме Франция тука с 2:0, препълнен стадион, голове на Балъков и Стоичков, изпуснахме шведите, хората се радваха, играта беше супер. Не знам дали съм очаквал тогава непременното класиране, но бях сигурен, че ще присъствам на неповторима футболна вечер! Въобще футбола се промени, комерсиализира се. Някои страни прогерсират - Гърция, Турция, Хърватия, а ние сме по-зле отвсякога като постоянно се очакват някакви непостижими цели.
Полуидиотът
на 10.09.2008 в 21:06:02 #40някой може ли да даде некъв линк, където могат да се наблюдават оставащите срещи тази нощ
babait
на 10.09.2008 в 21:05:27 #39Стига с тоя песимизъм, бе.. имаме 7 участия на световни първенства и две на европейски, по новата схема от 70-те години.-. Преди това сме били и полуфиналисти на европейско, по старата система.. имаме бронзов медал от световно първенство и бронзов и сребърен от олимпийски игри.. Какво да кажат пък унгарците, като преди време са били една от водещите футболни сили в света, па сега се кефят, ако направят домакинско равенство с молдова.. аре, по-скромно да го даваме..
вуйчо
на 10.09.2008 в 21:03:44 #38Липсва ни играч като Кривия. Не знам той ли не ще, или Мрков се дуе, относно стари отношения помежду им
ruskov
на 10.09.2008 в 21:02:37 #37Швейцария-Люкембург 1-2 Босна-Естония 7-0

Goodfella
на 10.09.2008 в 21:00:43 #36Съгласявам се, че маме прилични играчи, ама нещо нямат желание да играят. Тренера ли не може да ги накара, що ли?

11-4
на 10.09.2008 в 21:00:30 #35Преди 5-6 години мислех че националния отбор е в криза....докато не видях последните 2 квалифиакционни цикъла. Срам е че не се работи последователно и че не се пази и надгражда постигнатото. Изобщо няма устойчивост както е при хървати, румънци, гърци.
G_A_P
на 10.09.2008 в 20:57:27 #34Ало, няма ли да се намери някой Ленивец или голям спец-журланист да каже сега как Ирландия са се провалили в Черна гора? Или провал е било само за нас, щото сме с класи над Ирландия, може би? Сигурно сме силни поне колкото Италия в крайна сметка. Само по късмет се разминахме със Световната титла. А, ама то и със Световното се разминахме, май, а? Толкова си можем просто. Защо очаквате да бием винаги всички? Черна гора е съвсем възможно да излезнат по-силни от нас като колектив. Днес гледах Финландия - Германия и какво ми направи впечатление: финландците одържаха немската преса великолепно. Разиграваха топката в триъгълник и доста моряха немските нападатели. 3 пъти повеждаха и 3 пъти Клозе изравняваше, но като цяло смятам че Суоми могат да са СУПЕР доволни от играта си. Няма да е зле Пламен Марков да гледа на запис този мач и да види как се пази топка в собствената половина. След това гледах Хърватия - Англия. Капело е научил англичаните как се задържа топка и се оказва натиск. Нищо повече. Играта им е същата, но по-настъпателна и съответно: по-резултатна. При голът на Лампард според мен нямаше засада, а гола на домакините беше след чист фал срещу Тери.
marcovb88
на 10.09.2008 в 20:56:45 #33аз не казвам 4е са големи но са конкурентноспособни и с малко късмет всеки може да ни удари