Един то големите фаворити по терените в Бразилия - съставът на Аржентина, започна успешно участието си на Мондиала. В, може би, най-трудния си мач от група F, „гаучосите" удариха дебютанта на Световни финали Босна и Херцеговина с 2:1. Звездата на „албиселесте" Лионел Меси започна малко пренавито, но в крайна сметка успя да вкара изключително важния втори гол в двубоя.
Иначе мачът на легендарния „Маракана" ще се запомни с най-ранния автогол, падал досега на Световно. Той дойде още в 3-ата минута и бе дело на Сеад Колашинац. След центриране от фаул, Рохо отклони топката с глава, тя се удари в крака на нищо неподозиращия бранител на Босна и влетя в мрежата на слисания Асмир Бегович.
Това попадение шокира „змейовете", макар че Хайрович се озова в нелошо положение още в 13-ата мин. Тогава обаче халфът си пое лошо и Серхио Ромеро изби топката.
Латиноамериканците пък сякаш се успокоиха твърде много и играеха на бавни обороти. Меси се опитваше да бъде много активен, но залагаше предимно на солови акции, които бяха обречени на неуспех.
Най-доброто положение за бошняците преди почивката дойде в 40-ата минута. След центриране от корнер, Кампаняро остави Лулич свободен, той засече с глава, но Ромеро успя да избие със страхотен рефлекс.
Балканците започнаха по-амбицирано през втората част, докато „гаучосите" залагаха на контри. След 20-ина минути, в които не се случи кой знае какво, удари и часът на Меси. При една бърза атака, Лео овладя и направи двойно с влезлия като резерва Гаго. После премина покрай двама защитници, които пък комично се сблъскаха и стреля от границата на пеналта. Топката се удари в гредата и влезе във вратата на Бегович за 2:0.
Озовали се с два гола пасив , Босна тръгна още по-смело напред. Селекционерът Сафет Сушич пусна в игра и резервния си таран Ведад Ибишевич, което щеше да има исторически последствия за балканците.
В 85-ата мин нападателят на Хофенхайм се измъкна отляво в пеналта и получи пас от Лулич. Серхио Ромеро излезе да го посреща, но Ибишевич спокойно търкулна топката покрай него за крайното 2:1.
Така Аржентина тръгна с победа на Мондиала, макар че не изигра много добър мач. Босна пък вече вкара исторически си първи гол на Световни финали и вече може да гони и първите си точки.
ВИЖТЕ СЪСТАВИТЕ И СЛЕДЕТЕ МАЧА НА ЖИВО В TOPSPORT.BG
dragonwing
на 16.06.2014 в 11:13:24 #45Весо, а ти на кое ниво на еволюцията се определяш
Иртишки християнин
на 16.06.2014 в 06:55:26 #44Миришка на превъзбудено скуМсче. То, горкото Сички мачове Фаща...

веселяк
на 16.06.2014 в 06:52:43 #43Швейцария има потенциал....
...Много сработен отбор....
Аз от много калпавия Уругвай се изненадах, друго всичко си излиза....
Не са лоши мачовете, за сега....

веселяк
на 16.06.2014 в 06:39:17 #42Morикравец, дузпата за Испания беше по-измислена и което е по-важно, онова журнале коментатора за което се изразходват парите на данъкоплатеца не видя за какво става въпрос...
Заеби я тази политика....
...само си хабим нервите, ...то такава каша в държавата,....важно е да плуваме по течението...
Днес мисля да сменям аватара,....ще си бидна нещо цесекарско....

Necromancer
на 16.06.2014 в 05:53:42 #41латинските гелосани гейове скоро ще се наденат на германецо. още довечера недоразумението с дамска визия и тен от иберия ще биде разковано подобаващо
качамака
на 16.06.2014 в 03:16:41 #40Един то големите фаворити по терените в Бразилия - съставът на Аржентина, започна успешно участието си на Мондиала. В, може би, най-трудния си мач от група F, „гаучосите" удариха дебютанта на Световни финали Босна и Херцеговина с 2:1. ================================================ Резаните са ги изпуснали... .
AnonymousDonny
на 16.06.2014 в 00:10:52 #39Иначе гола на Меската си беше качествен.. Типичен гол на Меси... Но, ако смята да играе само за около 5 минути на мач... Няма да се разберем!

zyx
на 16.06.2014 в 00:05:55 #38Очаквах повече от Аржентина. С тази игра няма да стигнат никак далеч на това световно.
AnonymousDonny
на 15.06.2014 в 23:52:51 #37Общо взето Аржентина имаха леки проблясъци за около 5 минути... Иначе зле! Много! От групата ще излезнат понеже всички отбори са слаби, но за повече от 1/8 финал, с тая игра няма да е!
п3пино
на 15.06.2014 в 23:51:42 #36Никак не лош мач, а рязаните стояха доста добре. Мачът на мачовете е утре. Немция ще освобождава колониите от портокалите.

rincewind
на 15.06.2014 в 23:50:31 #35оргазми получават
rincewind
на 15.06.2014 в 23:46:57 #34късмет било тоя при всяко побутване ли се чупи?
rincewind
на 15.06.2014 в 23:45:38 #33баси как ме нервират коментаторите, няма такива смотаняци оперирал бил д-р Чирков не играе
AnonymousDonny
на 15.06.2014 в 23:42:46 #32Ей ся може да стане интересно!

rincewind
на 15.06.2014 в 23:42:26 #31аре още има време
rincewind
на 15.06.2014 в 23:40:26 #30боненците го напрайха футболист джуджето
иначе си е пълна дупка
п3пино
на 15.06.2014 в 23:31:27 #29Я, анаболното стероидно жуже (с прякор гнидата) взе, че гол вкара. Обличайте зимни дрехи, явно ще вали сняг.

AnonymousDonny
на 15.06.2014 в 23:22:46 #28Еййййййййййй!!!!!!

AnonymousDonny
на 15.06.2014 в 23:07:58 #2734. Funi | 16.06.2014 02:06 33. AnonymousDonny Не си разбрал правилно за головете. ==== Ясно, в грешка съм! И на мен ми се стори невероятно!

AnonymousDonny
на 15.06.2014 в 23:07:02 #26Тоя се сети да смени схемата най-накрая!!
