Над 5000 фенове изпратиха италианския национален отбор от базата им в Дуисбург за летището в Дюселдорф, откъдето те излетяха, за да пристигнат по-късно днес в Рим.

Футболистите, заедно със семействата си и приятелките си, пристигнаха в базата си рано тази сутрин (4.00 часа) и веднага дадоха началото на невъобразимо празненство в хотел "Ландхаус Милзер", собственост на италиански емигрант.

Италианците отново показаха световната купа за радост на почитателите си. "Спахме заедно", заяви защитникът Фабио Канаваро, имайки предвид себе си и трофея.

Канаваро въобще не изглеждаше разочарован от факта, че остана втори в класацията за най-добър футболист след Зинедин Зидан (Франция). "Ето я моята награда", подчерта защитникът Ювентус, посочвайки отново златната купа.

Особено щастлив бе Марчело Липи, който стана първият треньор - световен шампион с национален и клубен отбор. През 1996 година той взе междуконтиненталната купа с Ювентус, а сега и световната купа с Италия.

"Емоциите и радостта да спечелиш световната купа със собствения си национален тим не могат да се сравнят с нищо друго. Това е нещо особено специално, каза Липи.