Германия записа един от най-великите двубои в и без това богатата си откъм успехи история. Бундестима размаза с 4:0 соченият като големият фаворит за отличието тим на Аржентина.
Момчетата на Йоаким Льов тотално разнебитиха "гаучосите" и не оставиха и сянка на съмнение кой е по-добрият тим. Началото за немците бе повече от силно, след като още в 3-ата минута Швайнщайгер центрира точно и Мюлер с глава изведе Германия напред в резултата - 1:0.
До края на полувремето Аржентина пробва да обърне мача, но доста играчи се отчетоха с пропуски.
В началото на втората част Аржентина отново опита да натисне, но така и не се стигна до гол.
Така обаче Германия привидно приспа съперника и след това нанесе своя удар. В рамките на 6 минути два уникални пробива първо на Подолски след прекрасен пас на Мюлер, а след това и на Швайнщайгер Германия нанесе своя удар.
Оставени непокрити първо Клозе, а после и Фридрих направиха преднината класическа. В последните минути вместо Аржентина да потърси поне почетен гол, Клозе се възползва от добро центриране и направи срама на "гаучосите" пълен, оформяйки крайното 4:0.
Мачът по минути тук
Уникална Германия унищожи Аржентина
Източник: БГНЕС
Германия изигра феноменален мач срещу Аржентина
ricar
на 04.07.2010 в 13:07:49 #502Сърбите без футболистите и на другите държави от Федерацията са като нас.
Real Aryan
на 04.07.2010 в 13:07:23 #501Путиол като говориш за Германия ще трябва да говориш и за Испания ,защото тя е в пъти по оммърсена ,и още нещо защо испанците казваш са руси ,светли и бели защо
Ами защото имат северноевропейска германска кръв във гените си тоест - вандалска ,готска,кетска,галска,алеманска и др.и това е заради германците който ти плюеш а не осъзнаваш че тея който казваш че не са маври- баски и каталунци за който е спорно колко са чисти, са техни наследници ясен ли бях приматие къдрав

пиргос
на 04.07.2010 в 13:06:41 #500ricар
ricar
на 04.07.2010 в 13:04:57 #4991072. пиргос | 04.07.2010 16:01 именно,и аз тва казвам
Mehmеd
на 04.07.2010 в 13:03:48 #498Каталуния докосва всече светвоната титла, след поредната си победа. Час по-скоро трябва да разкараме отрепките от дебелия балет. Снощи чаби алонсо би най-смешната дузпа в историята, добре,че етническия каталунец Вийя за пореден път показа къде на Планетата се раждат най-добрите футболисти. Виска Барса, Каталуния над всичко, купата отива в Барселона

пиргос
на 04.07.2010 в 13:01:06 #497рицар,ще ме извиняваш,ама югославия не е сърбия
югославия е хърватска,словения,босна,херцеговина,македония,монтенегро
най-великия юголсавски футболист деян савичевич знаеш ли кога щеше да рита за сърболята
на 30ти февруари
Real Aryan
на 04.07.2010 в 12:59:46 #496Сополът Ти какво се обаждаш отрепко, направихте ли 40-то на Спартак, ядохте ли жито и прусурки по една свещика запалихте ли
Спартак винаги е бил под сянката на черну мурие отрепко ,за жена ше си зема майка ти козата дърта ,брадата, пущина и ще я ръгам докато преживя

ricar
на 04.07.2010 в 12:57:25 #495Сърбите се напечелиха и на футболния терен от Федерацията. Взеха финали на ЕП,КЕШ,Междуконтинентална купа. Една нация която сама трудно би се сдобила и с едно от тия постижения иначе.
ricar
на 04.07.2010 в 12:52:01 #494е сега без тия,без ония...
Real Aryan
на 04.07.2010 в 12:51:37 #493Пуиоле как не те срам да говориш за 20-30 % чиста арийска Германия която е чиста 99% ,в този ред на мисли отговаряй колко чиста е Испания със свойте мешавици и кръвосмешения на различни отрепки като голям процент заемат маврите дивите африкански маври

ricar
на 04.07.2010 в 12:49:28 #492Маври или не на играта футбол са по-добри от нас 2 титли от ЕП и полуфинал на СП и няколко четвъртфинала и 4-то място на клубно ниво сравнението е смехотворно
Real Aryan
на 04.07.2010 в 12:47:04 #491Пуьоле отрепко слабоумна а испанците чий наследници са а
В ранните векове земите са им били притежание на вандали и готи (германски племена)
След това Пиренейте са в Римско-Картагенски предели ,и накрая са обект на арабска екпанзия ,арабите държат страната 700-800г. под робтсво ,шпаньолите се освобождават късно едва 15-16 век когато е превзета и Гранада от мюсюлманите ,така че испанците са маври , диви ,африкански маври а във някой малък процент се забелязва арийска кръв - Торес който е прекрасен футболист и е най-добрия, въпреки че не е във форма в момента .Срамувай се от твойте маври пуиоле Германия е много по чиста от Маврия 
ricar
на 04.07.2010 в 12:46:30 #490Лаик съм,вие да не сте професионалисти
Факт е че сърбите ги наказаха накрая,но след като десетилетия бяха по-мощни от нас и по-про западно настроени.Накрая платиха цена,която бе реална тъй като командваха народи които нямат общо с тях.Обаче си остават 7 000 000.
Като теглиш чертата ние сме по-преебани,защото вьпреки че членуваме в ЕС и НАТО мизерстваме
тоест нито пари имаме,нито достойнство 
ricar
на 04.07.2010 в 12:41:02 #489Факт е обаче че са управлявани от Белград,които черпеха ресурси,работна ръка и геополитически облаги от тях,особено от словенци и хървати.
Кой какво иска е без значение.Власт значи пари.Другото е нашия вариант...от просешка тояга до милостиня 
traktorista
на 04.07.2010 в 12:39:34 #488Абе беше си мач това... ----- http://sport-place.com/mondial.php
ricar
на 04.07.2010 в 12:35:08 #487Всъщност кат теглиш по бакалски линията в тефтерчето илиза грозният факт че само през 19 век сме спечелили от война. Тя е срещу сърбите. И то печалбата е собствения ни животец и столица които са висели на косъм. Сърбите губят хора и оборудване но само след няколко десетилетия вече са Федерация от 6 държави а ние не само сме си пак само ние ами сме и поробени повече от тях от СССР.
ricar
на 04.07.2010 в 12:30:32 #486Сърбите се освобождават преди нас. Напротив,обратното е. Печелиме войната сьс сърбите която е важна,но победата в Балканската война е напълно излишна.Веднага сме ограбени и унизени след нея.
Губиме Междусъюзническата и ПСВ след които сме оставени без армия и плащаме огромни репарации а след 1944 отново даваме 30 000 убити и вьпреки това сме записани сред победените и отново сме поробени и губиме всичко взето преди това изключая Добруджа която си е българска по принцип отсам Дунав. 
дякон фрост
на 04.07.2010 в 12:27:57 #485ricar
на 04.07.2010 в 12:23:01 #484Сърбите поне губят държавата си в битка. а ние се предаваме без бой,след което сме освободени от чужда държава и наново заробени от същата след само няколко десетилетия през които губиме три войни
Artillery
на 04.07.2010 в 12:22:21 #483Германия гази! Баси кефа!