Германия записа един от най-великите двубои в и без това богатата си откъм успехи история. Бундестима размаза с 4:0 соченият като големият фаворит за отличието тим на Аржентина.
Момчетата на Йоаким Льов тотално разнебитиха "гаучосите" и не оставиха и сянка на съмнение кой е по-добрият тим. Началото за немците бе повече от силно, след като още в 3-ата минута Швайнщайгер центрира точно и Мюлер с глава изведе Германия напред в резултата - 1:0.
До края на полувремето Аржентина пробва да обърне мача, но доста играчи се отчетоха с пропуски.
В началото на втората част Аржентина отново опита да натисне, но така и не се стигна до гол.
Така обаче Германия привидно приспа съперника и след това нанесе своя удар. В рамките на 6 минути два уникални пробива първо на Подолски след прекрасен пас на Мюлер, а след това и на Швайнщайгер Германия нанесе своя удар.
Оставени непокрити първо Клозе, а после и Фридрих направиха преднината класическа. В последните минути вместо Аржентина да потърси поне почетен гол, Клозе се възползва от добро центриране и направи срама на "гаучосите" пълен, оформяйки крайното 4:0.
Мачът по минути тук
Уникална Германия унищожи Аржентина
Източник: БГНЕС
Германия изигра феноменален мач срещу Аржентина
Mihuba-
на 03.07.2010 в 16:08:48 #22Група приятели, които се бяха събрали да поритат в събота следобед. Това беше днес Аржентина. Никой не заслужава подобно унижение. Треньорът невинаги е решаващ фактор, но когато е пълен неграмотник като Дон Диего, няма какво друго да се получи. Жалко, че в Южна Америка също се робува на имена и минали величия и се преебава такъв страхотен потенциал.
6kembal
на 03.07.2010 в 16:08:06 #21малеееее, направо ги размазаха, машини....
Morientes
на 03.07.2010 в 16:08:04 #20Тогава Льов да го взимат най големите клубове и да печели КЕШ след КЕШ
Клозе също да го взимат за 100 млн най малко ако като не можа да вкара гол на защитата на Интер
Там Подолски ала бала не ги и знам тези смотаняци да ги взимат пак з апо 100 млн паунда и щом са толкова добри да печелят бе

Duffer
на 03.07.2010 в 16:07:55 #19Е Марадона няма да му се налага да се съблича гол. И Слава Богу...
winnman
на 03.07.2010 в 16:06:37 #18Велика победа ! Честито на всички,пийте,не спирайте

fox
на 03.07.2010 в 16:06:26 #17Завиждам на феновете на Германия! Щом на мен ми доставиха такова удоволствие, те са получили сигурно душевен оргазъм...
sponge bob
на 03.07.2010 в 16:06:12 #16Унищожи
Унижи
Уни-изкорми
Уни-разпра-им-задниците 
geograf
на 03.07.2010 в 16:06:11 #15Толкова е смешен горкия луд Марадона, същия като Стоичков....
Deаth Knell
на 03.07.2010 в 16:05:59 #14ловец, защо си за Ънглия, защо бе и за аржетина
8 гола в твойта кушетка

Duffer
на 03.07.2010 в 16:05:28 #13Хер Флик гази, гази... Мангалите от Южна Америка да си ходят. Европа Рулира!
ТАРАТОРЪЪЪЪЪЪТ
на 03.07.2010 в 16:04:54 #12МЛАДОСТТА НЕ Е ПОРОК! БРАВО НА ГЕРМАНЦИТЕ! РАЗМАЗАХА!
Varvarin
на 03.07.2010 в 16:04:45 #11Браво не Германците. Направо размазаха!!!
loveca
на 03.07.2010 в 16:04:06 #10Защо, роза? ЗАЩОООООООО?!? Кажи, Асане!

Eric_Draven
на 03.07.2010 в 16:03:54 #9Честито! Голям кеф и очаквано за всички, които разбират от футбол! Победа на рока над чалгата!
ruskov
на 03.07.2010 в 16:03:48 #8Обективно погледнато Испания има повече шанс заради добрия си треньор ,който има добри полузащитници.Англичаните с дърветата "Стви Джи" и Лампард,и Аржентина с Меси и Макси бяха просто смешни от тактическа гледна точка.
Isus_Klose
на 03.07.2010 в 16:03:42 #7АААААААААААААААААААА ЩЕ ПОЛУДЕЯЯЯЯЯЯЯЯЯ
Carlito
на 03.07.2010 в 16:03:27 #6Такава е волята на Господ Бог
1986
на 03.07.2010 в 16:03:24 #5Направо ги смазаха! Поредно доказателство, че имената не играят на терена.
Red Sox
на 03.07.2010 в 16:03:17 #4МАДОНА ОФИЦИАЛНО НАЗНАчЕНА ЗА ТРЕНЕР НА АРХЕНТИНА
каските майката им ебаха. надали някой е очаквал подобно нещо

galaktiko
на 03.07.2010 в 16:03:11 #3голям отбор!