Германия записа един от най-великите двубои в и без това богатата си откъм успехи история. Бундестима размаза с 4:0 соченият като големият фаворит за отличието тим на Аржентина.
Момчетата на Йоаким Льов тотално разнебитиха "гаучосите" и не оставиха и сянка на съмнение кой е по-добрият тим. Началото за немците бе повече от силно, след като още в 3-ата минута Швайнщайгер центрира точно и Мюлер с глава изведе Германия напред в резултата - 1:0.
До края на полувремето Аржентина пробва да обърне мача, но доста играчи се отчетоха с пропуски.
В началото на втората част Аржентина отново опита да натисне, но така и не се стигна до гол.
Така обаче Германия привидно приспа съперника и след това нанесе своя удар. В рамките на 6 минути два уникални пробива първо на Подолски след прекрасен пас на Мюлер, а след това и на Швайнщайгер Германия нанесе своя удар.
Оставени непокрити първо Клозе, а после и Фридрих направиха преднината класическа. В последните минути вместо Аржентина да потърси поне почетен гол, Клозе се възползва от добро центриране и направи срама на "гаучосите" пълен, оформяйки крайното 4:0.
Мачът по минути тук
Уникална Германия унищожи Аржентина
Източник: БГНЕС
Германия изигра феноменален мач срещу Аржентина
fox
на 03.07.2010 в 16:23:01 #62Лоши хора са германците. Не знаят що е милост...
1986
на 03.07.2010 в 16:22:48 #61България в момента се празни върху лалета.
Red Sox
на 03.07.2010 в 16:22:15 #60оставете лаленцата на мира. те си сършиха работата вчера перфектно. нека отмарят ден два. сега е време да се радваме за победата на германия
п3пино
на 03.07.2010 в 16:21:57 #59Стиви 'О правилно попита къде са играчите на най-добрият отбор на планетата Интер. да играеш с дървета като Макси и Игуаин, а да държиш най-добрите от изминалия сезон Милито и Агуеро на скамейката си е престъпление. да не вземеш най-добрият опорен халф в света Камбиасо и капината на носителя на КЕШ Санети означава, че не искаш да станеш световен шампион... Немция и Уругвай е финала, а там не се знае какво ще стане

steiner
на 03.07.2010 в 16:21:57 #58. лаисан | 03.07.2010 19:19 Пляскане Пляскане Пляскане Пляскане браво на немския отбор за жалост ще срещнат ИСПАНИЯ а това ще е техния край ще,ще

maldinesta
на 03.07.2010 в 16:21:21 #57Трогателно ще е вечните лузъри и неудачници на финали - симпатичните лалета да вземат купата.
1986
на 03.07.2010 в 16:21:05 #5611-3, изнасилване!
лаисан
на 03.07.2010 в 16:19:32 #55galaktiko
на 03.07.2010 в 16:19:31 #54Якото е, че Германия играе супер красиво и агресивно. Няма и помен от оная клизматична игра, станала пословична за немците през годините. Няма как неутралния фен да не се изкефи на начина, по който газят съперниците си. Пожелавам им да продължат с играта си и срещу Испанияи и най-вече да запазят този страхотен стил на игра!
tany
на 03.07.2010 в 16:19:05 #53Вчера и днес направо се изкефих,двата ми най-омразни отбора Бразилия и Аржентина си заминаха.Кой ТУМБАК беше казал наскоро че европейските отбори са слаби?Май Блатерчо! Искам финал Холандия-Германия И сега се надявам да отнесем Холандците на волейбол,за да е супер денят.
Red Sox
на 03.07.2010 в 16:18:56 #52Хер варЩайнере!
2+2
на 03.07.2010 в 16:18:25 #51не виждам с какво Льов е виновен, че узбекистанецът с милозливо сърце даде само 1 мин продължение, след като бе планирано на оперативка преди мача да паднат още 2 гола за 6-0 в 92 и 94 мин при нормално 4 минутно продължение.
nugakrem
на 03.07.2010 в 16:18:25 #50Евпорейският футбол буквално унищожи южноамериканския. Наздраве!!!!

steiner
на 03.07.2010 в 16:18:19 #49чорапе.....

maldinesta
на 03.07.2010 в 16:17:33 #48Честито на подкрепящите Германия, за пореден път изиграха силен мач. Архентина и балонът Меси се спукаха. Без халфовете на Барця, Меси-ту изглежда като някой квартален футбалер. А Клозе има 14 гола, само 2 и става номер 1 за всички времена.
Red Sox
на 03.07.2010 в 16:17:30 #47http://www.youtube.com/watch?v=f_Ec81NuvPA ------------ за всички, които се наливат с германска бира
Morientes
на 03.07.2010 в 16:17:24 #46Тук май само 3-ма човека си пишат с по 10 ника
Ай чао темата не е интересна 
Funi
на 03.07.2010 в 16:16:06 #45Трябва да има награда за най-големи неосъществени очаквания. Меси, Кристиано Роналдо и Торес са печелившите.
maxviolation
на 03.07.2010 в 16:15:59 #44Немската машина мачка. Всички се фалиха с тия Арежентинци. Насраха се яко и са ше мерише много дълго. Вонка куфар!!!
Plazzmen
на 03.07.2010 в 16:15:53 #43Браво на Германия!!!
Унижението за тия маимуни е малко , великите германци се смилиха..Доичланд убер алес