Германия записа един от най-великите двубои в и без това богатата си откъм успехи история. Бундестима размаза с 4:0 соченият като големият фаворит за отличието тим на Аржентина.
Момчетата на Йоаким Льов тотално разнебитиха "гаучосите" и не оставиха и сянка на съмнение кой е по-добрият тим. Началото за немците бе повече от силно, след като още в 3-ата минута Швайнщайгер центрира точно и Мюлер с глава изведе Германия напред в резултата - 1:0.
До края на полувремето Аржентина пробва да обърне мача, но доста играчи се отчетоха с пропуски.
В началото на втората част Аржентина отново опита да натисне, но така и не се стигна до гол.
Така обаче Германия привидно приспа съперника и след това нанесе своя удар. В рамките на 6 минути два уникални пробива първо на Подолски след прекрасен пас на Мюлер, а след това и на Швайнщайгер Германия нанесе своя удар.
Оставени непокрити първо Клозе, а после и Фридрих направиха преднината класическа. В последните минути вместо Аржентина да потърси поне почетен гол, Клозе се възползва от добро центриране и направи срама на "гаучосите" пълен, оформяйки крайното 4:0.
Мачът по минути тук
Уникална Германия унищожи Аржентина
Източник: БГНЕС
Германия изигра феноменален мач срещу Аржентина
ViCeG0D_
на 03.07.2010 в 16:41:05 #102europe | 03.07.2010 19:38 Испания има по добра защита от Аржентина, но е нищо особенно. Ако Испанците не поведат срещу Германия нямат никакъв шанс. Ако пък испанците поведат , тогава ще стане много интересно ––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––– Те пък,както вкарват испанците...Може да паднат почетно,ама да поведат или да победят-няма как да стане
Morqk
на 03.07.2010 в 16:40:16 #101Феноменална Германия, браво, страхотна лекция им изнесоха. Дон Диего - пълен идиот - къде са Милито, Камбиасо, Санети, европейските шампиони, надиграли категорично на финала ядрото на този бундестим.
п3пино
на 03.07.2010 в 16:40:00 #100Мюмюн | 03.07.2010 19:35 пепино, не те ли е срам да говориш за футбол,след като отборът на италианската мафия беше купил съдиите и в двата мача срещу хексуабълната Барселона ____________________________________________ резняче, защо пишеш на БЪЛГАРСКИ като си горд с кастрираната религия на Абдула? ти си срам за резания клитор и повече не искам да те плюща!!! мафията в Спагетия купила съдиите с/у ПАРЦАЛона...ти не си пил хаповете си от поне 3 години

Blue Eyes
на 03.07.2010 в 16:39:52 #99ммше 333, с това: "Поздравления и за привържениците на Маншафта!" и теб имам предвид!
Morientes
на 03.07.2010 в 16:39:39 #98Германия са банда разбойници и нехранимайковци без никакъв талант , разберете го това
Серафим Евлоги
на 03.07.2010 в 16:38:25 #97Куарешма
Все пак всиЧки божества сме на тази грешна земя само с 1 цел
въдворяване на нов баварски ред
Нека възвишените ни никове ни разграниЧат от простолюдието
Ще 
Mehmеd
на 03.07.2010 в 16:37:18 #96Един турчин победи сам Англия и Аржентина. Представям си 11 турци като Месут какво ще представляват

dddddd
на 03.07.2010 в 16:37:03 #95Дойчланд убер алес!

Blue Eyes
на 03.07.2010 в 16:36:53 #94Невероятна Германия!!! 6 удара във вратата, 4 гола?!?!
Поздравления и за привържениците на Маншафта!
За Аржентина или добро или нищо!
Както се и опасявах, само Марадона може да победи Марадона!
Какво прави Отаменди в този отбор, къде е Милито? А голямото разочарование от звездите на това световно се казва Меси!

п3пино
на 03.07.2010 в 16:36:15 #93credo2222 | 03.07.2010 19:32 Ето това е Германия http://www.youtube.com/watch?v=jRVXSHVI494 _____________________________________________________ откъде го изсра това? побърках се от гъдел. как си бърка в носа и си яде сополите Льов

Red Sox
на 03.07.2010 в 16:36:11 #92днеска реферите токувиж резнали испания. дет се вика да има равенство: 2 евро и 2 латино отбора
plasticbo
на 03.07.2010 в 16:36:10 #91Испания вече е сигурен шампион

Mehmеd
на 03.07.2010 в 16:35:28 #90пепино, не те ли е срам да говориш за футбол,след като отборът на италианската мафия беше купил съдиите и в двата мача срещу хексуабълната Барселона, и ги лишиха от поредната титла в Европа. принтер колкото и да бият ще си останат жалък отбор, а БАРСЕЛОНА, дори когато губят пак печелят милиони фенове по света
Morientes
на 03.07.2010 в 16:35:07 #8903.07.2010 19:31 Глупци, мислете. Германия спря Рууни. Обезличи го! Германия спря Меси. Обезличи го_________________________________________________ Хайде ако обичате говорете с точни имена и ЕГН-та
Кой точно спря Руни за да го видим колко струва и кой точно спря Меси да го видим и той колко струва на тезгяха ? 
Yo_te_quiero
на 03.07.2010 в 16:34:35 #88Момчета, не избързвайте с испания или с германия. Нека първо испания да мине 1/4 и след тва да се говори.
85262
на 03.07.2010 в 16:34:13 #87Няма нужда да полудявате - празнувайте тържеството на истинския футбол. Диего си отива в къщи, какво по-прекрасно от това!
maxviolation
на 03.07.2010 в 16:32:47 #8625 - 9 Лаленцата ги наторяват...
credo2222
на 03.07.2010 в 16:32:41 #85Ето това е Германия http://www.youtube.com/watch?v=jRVXSHVI494
Параваноглу
на 03.07.2010 в 16:32:24 #84Финалът е Холандия-Испания. Най-после един нов шампион. Дано да е Холандия. -- be и вчера разни "специалисти" пишеха "ясно, лесна купа за аржентина" ама...
така че по-тихо. 
Morientes
на 03.07.2010 в 16:32:11 #83Абе Льов що не го вземат Ман Ю и да им спечели 2-3 КЕШ-а, нали е много добър