Германия записа един от най-великите двубои в и без това богатата си откъм успехи история. Бундестима размаза с 4:0 соченият като големият фаворит за отличието тим на Аржентина.
Момчетата на Йоаким Льов тотално разнебитиха "гаучосите" и не оставиха и сянка на съмнение кой е по-добрият тим. Началото за немците бе повече от силно, след като още в 3-ата минута Швайнщайгер центрира точно и Мюлер с глава изведе Германия напред в резултата - 1:0.
До края на полувремето Аржентина пробва да обърне мача, но доста играчи се отчетоха с пропуски.
В началото на втората част Аржентина отново опита да натисне, но така и не се стигна до гол.
Така обаче Германия привидно приспа съперника и след това нанесе своя удар. В рамките на 6 минути два уникални пробива първо на Подолски след прекрасен пас на Мюлер, а след това и на Швайнщайгер Германия нанесе своя удар.
Оставени непокрити първо Клозе, а после и Фридрих направиха преднината класическа. В последните минути вместо Аржентина да потърси поне почетен гол, Клозе се възползва от добро центриране и направи срама на "гаучосите" пълен, оформяйки крайното 4:0.
Мачът по минути тук
Уникална Германия унищожи Аржентина
Източник: БГНЕС
Германия изигра феноменален мач срещу Аржентина
СиракНасков
на 03.07.2010 в 20:57:44 #362стайнер, аз два месеца преди СП казах, че Холандия е фаворит и 90% е вероятно да играе финал. А на финала всичко може да се случи... без значение с/у Германия или с/у Испания. Във всеки случай холандците са фаворити с/у Испания, а 50-50% е евентуалния им финал с Байрен
t
на 03.07.2010 в 20:57:21 #361ЕЕЕЕЕЕЕЕЕ, Аржентина, Аржентина !

ТАРАТОРЪЪЪЪЪЪТ
на 03.07.2010 в 20:56:49 #360УШЕВ ДУЗПА ЗА ПАРАГВАЙ! ГЛЕДАЙ И ПОСЛЕ ПАК ЩЕ ГОВОРИМ. ПРИ ЕВЕНТУАЛНО 1-0 ЗА ПАРАГВАЙ........................................ СЪДИЯТА ГИ ПОРЯЗА И ПОСЛЕ СИ ЕВА МАЙКАТА.
MonKaTa
на 03.07.2010 в 20:55:45 #359steiner Всички играят добре колега
Имат перфектния баланс за разлика от Архентина ,която в градивен план няма 1 футболист.Клозе не спря да тича,Мюлер страхотен футболист,вратарчето имаше ден абе беше удоволствие за мен да го гледам мача 
СиракНасков
на 03.07.2010 в 20:55:30 #358Чистачке, разкажи ни за мъртвата си приятелка отрепко? забавлявай ни с историята как изгоряла в самолетна катастрофа? ходиш ли на гроба и да ревеш мъстиьо? поразвесели ни с мъката си, хайде сподели как нямаш 2 лв. и как сърбите са ти братя
steiner
на 03.07.2010 в 20:55:20 #357да ти сера в устата... Смее се кажи какво имаш да питаш Вили Вуц отрепко емигрантска? много грубо.Да не беше за Архентина?

Тихомир Ушев
на 03.07.2010 в 20:54:56 #356@Таратор, можеше да се отсъди и втора дузпа за Испания след пропуска на Алонсо, но съм съгласен, че трябваше да си се играе продължение.
Mad Cat With Hat
на 03.07.2010 в 20:54:39 #355steiner
Нека почне новия сезон в Премиършип, тогава ще се вясвам по-често.
ТАРАТОРЪЪЪЪЪЪТ
на 03.07.2010 в 20:54:30 #354БАГЕР НА ТОЯ ЕВТИН НОМЕР ТЪПКАЧИТЕ ОТ СЪРБЕЖА ЛИ ТЕ НАУЧИХА? )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ГОМНЮ! НЕ МЕ ЗАНИМАВАЙ МУФТО, НЯМА ДА ТЕ ЧЕРПЯ! ЕВИ СИ МАЙКАТА СЪРБЕЖНА!
СиракНасков
на 03.07.2010 в 20:53:10 #353стайнер4е, да ти сера в устата...
кажи какво имаш да питаш Вили Вуц отрепко емигрантска?

steiner
на 03.07.2010 в 20:53:00 #352706. MonKaTa | 03.07.2010 23:50 Аржентина стигнаха на този етап от мондиала само благодарение на индивидуалната класа на футболистите си Кул Те играят без халфова линия добре дошло за Швайни.Той беше безгрешен в халфовата линия.Голям мач и на Лам.
ТАРАТОРЪЪЪЪЪЪТ
на 03.07.2010 в 20:52:50 #351ЕЙ ПУДЕЛ НЕЩАСТЕН ПРИ ДУЗПАТА НА ПАРАГВАЙ КОЛКО ИСПАНСКИ ИДИОТИ ВЛЯЗОХА В НАКАЗАТЕЛНОТО? КАСИАС НАПРАВИ ЛИ КРАЧКА НАПРЕД? ИДИОТ! ПОДПРЯХА ИСПАНЦИТЕ! А ЩО СЕ ОТНАСЯ ДО СПЕРМА, МАЙКА ТИ ИМА ОТ МЕН НЕ БАНКА, А ЦЯЛА ОГРОМНА ВАНКА! ТАМ СЕ КЪПЕ С АРИЙСКОТО МИ МЛЯКО. ЗИНИ ДА ТИ ГО ТУРА! БОКЛУК!
MonKaTa
на 03.07.2010 в 20:50:25 #350Аржентина стигнаха на този етап от мондиала само благодарение на индивидуалната класа на футболистите си
Те играят без халфова линия 
Тихомир Ушев
на 03.07.2010 в 20:48:37 #349При това стечение Германия са фаворит срещу Испания, но дано поне се получи равностоен двубой. Явно доста подцених немския отбор и Льов. Невероятно безпомощна Аржентина.
steiner
на 03.07.2010 в 20:48:16 #348Mad Cat With Hat ,колега....
не се мяркаш насам
ТАРАТОРЪЪЪЪЪЪТ
на 03.07.2010 в 20:47:28 #347БАГЕР НЕ ИСКАМ НИТО ТИ, НИТО БАТКОФ ДА СЕ ОПИТВАТЕ ДА МИ ЛАФИТЕ! НЕ МЕ ЗАНИМАВАЙ!
Mad Cat With Hat
на 03.07.2010 в 20:47:20 #346Германия играе най-стойностния и атрактивен футбол на това световно първенство, дано стане шампион.
ТАРАТОРЪЪЪЪЪЪТ
на 03.07.2010 в 20:46:04 #345СЪДИЯТА ПОРЯЗА ПАРАГВАЙ! ВСИЧКИ СЪДИЙСКИ АВАНТИ СЕ ВРЪЩАТ! ДАНО БУНДЕСА ПРЕМАЖЕ ИСПАНЦИТЕ!
steiner
на 03.07.2010 в 20:44:38 #3442. barbulator | 03.07.2010 23:42 steiner страхотен футбол демонстрира Германия мачкат,мачкат.

steiner
на 03.07.2010 в 20:43:34 #343В Парагвай са бесни на решението на ФИФА да назначи гватемалеца Карлос Батрес за съдия на 1/4-финала срещу Испания. Парагвайците още не могат да му простят за отпадането от световното през 2002 г. Батрес им свири 1/8-финала срещу Германия, загубен с 1:0. Тогава той не даде две чисти дузпи за Парагвай, а в добавка вдигна червен картон на Роберто Акуня. ако бяха по влиятелна страна щяха да им сменят рефера,но Парагвай.....нито голям пазар,нито влияние във ФИФА
