Генералният мениджър на Германия Оливер Бирхоф обяви, че загубата от Испания на полуфинал на Световното първенство не е краят, а началото на мечтата на този млад тим.

Освен опитните Мирослав Клозе и Лукаш Подолски, германският тим е играден от млади таланти, начело с Месут Йозил, Мануел Нойер и Томас Мюлер, които са сигурен знак, че отборът ще постига още по-сериозни успехи занапред.

"Ние се надяваме, че това е началото, а не краят за този отбор. Имаме някои много млади играчи, с огромно бъдеще. Това е важен опит за развитието на тяхната кариера.

"Тежко е да загубиш така. Ние вярвахме в силите си и очаквахме голям мач и победа. Най-доброто от нас предстои," уверен е Бирхоф.