Холандия достигна своя трети финал на Световно първенство. "Лалетата" надиграха с 3:2 Уругвай и напълно заслужено достигнаха до двубоя за титлата. Това означава, че за първи път на Мондиал извън Европа, шампион ще е тъкмо отбор от Стария континент.
Това е така, защото утре европейският шампион Испания и подгласника му Германия ще определят втория финалист.
И в двата си финала (1974 г. и 1978 г.) Холандия обаче е претърпявала загуби, въпреки че тимът е воден от легендарния Йохан Кройф. Тъкмо затова на "ниската земя" продължават да мечтаят за титла.
Двубоят с Уругвай отново бе решен от звездите на Холандия Уесли Снейдер и Ариен Робен. Халфът на Интер отново се разписа и така излезе начело на голмайсторската листа на Мондиала, заедно с Давид Вийя с по 5 гола.
Първото полувреме бе по-счучното. Холандците изненадващо поведоха в 18-ата минута. Капитанът на тима Джовани Ван Бронкхорст напомни за най-добрите си години и с типичен за него мощен удар разстреля Муслера - 1:0. Това бе 7-и гол на защитника при над 100 участия с фланелката на страната си.
Съвсем от нищото уругвайците изравниха. Стори го вездесъщият Диего Форлан в 40-ата минута. Той се озова на позиция пред наказателното поле, намести си топката на левачката и пред погледа на Джони Хейтинга разстреля Стекеленбург, който не се намери добре.
В 51-ата минута неразбирателство между Стекеленбург и защитата остави вратата празна, но ударът на уругваец бе изчистен от ван Бронкхорст, който бе застанал пред голлинията. Малко след това и Форлан от фаул тества холандския страж, но той спаси.
За три минути след 70-ата минута Холандия реши всичко. Първо Уесли Снейдер отбеляза с нисък удар в долния ъгъл на Муслера и рикошет в защитник на Уругвай. Положението бе спорно, тъй като Робин Ван Перси бе в засада и малко или много пречеше на вратаря на Уругвай.
Малко след това Ариен Робен най-после се разписа, при това с глава. Кайт центрира отлично от фланга, където Робен изпревари защитник и с красив удар намери ъгъла на Муслера.
В даденото продължение защитникът Макси Перейра с технично изпълнение върна един гол за 2:3, но това бе всичко.
ХОЛАНДИЯ: 1. Стекеленбург - 12. Буларуз, 3. Хейтинга, 4. Матайсен, 5. ван Бронкхорст - 6. Ван Бомел, 14. Де Зееув - 11. Робен, 10. Снейдер, 7. Кайт - 9. Ван Перси
Треньор: Берт ван Марвайк
УРУГВАЙ: 1. Муслера - 16. Макси Перейра, 6. Викторино, 3. Годин, 22. Касерес - 15. Д. Перес, 5. Гаргано, 17. Аревало Риос, 11. А. Перейра - 7. Кавани и 10. Форлан
Треньор: Оскар Табарес
Съдия: Равшан Ирматов (Узбекистан)
Стадион: "Грийн Пойнт", Кейп Таун
Chelsea_1
на 07.07.2010 в 21:47:39 #757нещастни фенове на Пръца ще ревете както ревахте на финала на ШЛ и както рева месси
дякон фрост
на 07.07.2010 в 20:11:25 #756къде си бе тъп неук лорде да го духаш и ти и германистан!!! довиждане боклуци немски!!!
дякон фрост
на 07.07.2010 в 15:20:13 #755лорде,ше те видиме довечаера колко умел форумец си смелчаго,или по скоро ше си търсиш некоя миша дупка за да се скриеш понеже тази на майка ти е заета от некое друго не толкова,колкото теб рогато монтанско говедо
дякон фрост
на 07.07.2010 в 13:18:46 #754дякон фрост
на 07.07.2010 в 13:00:22 #753phoenix,първо ти спри да ми миеш с наслада някои части от тялото с език,които ти не притежаваш и тогава говори!разбра ли говедо?!!!
Phoenix
на 07.07.2010 в 12:10:26 #752Хамериканец, не свърши ли с миенето на пода и кенефа в супермаркета, че не пишеш нищо?

Phoenix
на 07.07.2010 в 12:08:20 #751Американец , ако искаш да се хванем на бас, че германия ще е на финал... искам да напишеш във форума за вкусовите качества на урината с която ще бъдеш залят, след като спечеля баса!

Phoenix
на 07.07.2010 в 12:05:23 #7501195. Amerikanec | 07.07.2010 14:19 Довечера, след отпадането на Германия очаквам Монтанския келеш да се скрие в миша дупка Нали боклук? ====== Говори си, говори си... след мача тебе няма да те има във форума!
Да не говорим, че ще бъдеш залят с тонове урина, която ти с удоволствие ще изпиеш... все пак става въпрос за шампионска урина!

Amerikanec
на 07.07.2010 в 11:19:05 #749Довечера, след отпадането на Германия очаквам Монтанския келеш да се скрие в миша дупка
Нали боклук?
t
на 07.07.2010 в 08:10:15 #748Гонзо: По-интересно ще ми е да гледам Холандия - Испания ........................................... И аз така, Гонзо
Станчев
на 07.07.2010 в 07:44:04 #747Отвратително слабо първенство - на всички нива
Велизарката
на 07.07.2010 в 07:35:59 #746Сега очакваме Блатер да сподели нещо за слабата Европа. Не, не слаба - МНОГО СЛАБА ! Следващият път, като не разбират от футбол, да изчакат малко да видят какво ще се случи и после да коментират. Може да не продължиха някои отбори от Европа, но класиралите се бяха много силни !
t
на 07.07.2010 в 07:22:49 #745Холандия ШАМПИОН! -------------------- Одобрявам!
tоkyo_red
на 07.07.2010 в 07:10:51 #744Бравос на Евро футбалерите. нека сега пълната с лой топка от Аржентина да каже къде футболът е в прогрес и къде е стигнал дъното. Аман от аматьори-наркомани
Julio
на 07.07.2010 в 06:19:00 #743Чакаме титлата в неделя

Станчев
на 07.07.2010 в 06:17:51 #742Добро утро - 07.07 - 7-ми номер от испанците довечера ще заформи сметката си на 7 гола

Врангел
на 07.07.2010 в 06:05:36 #741Заслужена победа на Холандия! Ургугвайците дадоха всичко от себе си, но не успяха да надскочат възможностите си!
веселяк
на 07.07.2010 в 06:01:06 #740Гонзо прекрати контролата с Аполон на почивката, бой между играчите Вто, 2010-07-06 20:04 На почивката на контролата на Левски срещу Аполон Лимасол спортният директор на Левски Георги Иванов реши да прекрати мача, недоволен от слабото съдийство и грубата игра на кипърския тим. След 45 минути игра Аполон водеше с 1:0 с гол на Семеда в седмата минута. =======================================================

веселяк
на 07.07.2010 в 05:58:11 #73907.07.2010 07:24 а на отпускарите приятна ни почивка ============================
Ае ....можеше да поспиш още един час щом си отпуска...

веселяк
на 07.07.2010 в 05:55:56 #738