Капитанът на английския национален отбор Рио Фърдинанд ще пропусне започващото след броени дни световно първенство по футбол, съобщи "Скай Спортс".
Защитникът получи контузия в коляното в края на днешната тренировка на Трите лъва след съприкосновение с Емил Хески, а медицинските изследвания потвърдиха неприятната новина. Селекционерът на Англия Фабио Капело извика играча на Тотнъм Майкъл Доусън за заместник на Фърдинанд.
По този начин Капело ще избира между Ледли Кинг и Джейми Карагър за партньор на Джон Тери в центъра на защитата. Очаква се Доусън да лети тази нощ за Южна Африка.
п3пино
на 05.06.2010 в 08:17:04 #28Ачката | 05.06.2010 11:07 Ото, миналото първенство тотално го пропуснах. Сега си спомням ,че имаше някакви базици, затова, че Жабарите им вкараха 2 гола доста набързо. ________________________________________________ бегай, че тук се скъсаха след мача да ме бъзикат всички заради този мач
. дори имаше такива дето 2-3 месеца след това не спираха да ми натякват този мач. но аз бях единствения фен на Немция (май имаше още един, но не съм 100% сигурен), който веднага след мача се появих и седях до сутринта да отбивам ударите. всички останали се зпокриха като мишленца по дупките си...
братушките имаха уникален състав в средата и края на 80-те, но на 2 световни се осраха, а на европейското просто имаха насреща си букет лалета, които бяха твърде силни за когото и да е. иначе и ние имаме историческа закачка с резнячетата, ама си ни тупат. а руският спорт тепърва ще израства. мнооооого пари се наливат там във всички видове спортове. Динамо Москва в баскетбола е отбора с най-висок бюджет в цяла Европа, поне беше

п3пино
на 05.06.2010 в 08:11:28 #27D0n Kurleone, не точно така. Англия и Испания никога не са имали някакви кой знае какви футболисти. в техните първенства от десетилетия се залага на много чужденци. затова са силни на клубно ниво, а за национален отбор трябва да имаш собствени играчи. Испания винаги мачкат в квалификациите, но като идат някъде и не минават дори групите. руснаците пък отидат на финалите и разнищат всички в групата си и на 1/8 финала ги няма никакви. Ачка, запомни, ми думите, че ако Форлан е във формата в която беше преди месец, а той ще е, то Уругвай са сигурни полуфиналисти! знам, че звучи смешно, но ще се убедиш след месец в думите ми...94-та бихме Германия поради 3 причини. 1) бяха с почти същите футболисти с които станаха световни, но отбора беше застаряващ. 2) ние бяхме необременени, защото още във втория си мач постигнахме целта - победа и я постигнахме с 4 мамула в гъза на византийците. 3) Немция имаха негоден треньор, който при 2:1 за нас вкара Бреме (централен защитник), който да обръща резултата. вярно, че 2 години след това станаха европейски, но с огромен късмет

D0n Kurleone
на 05.06.2010 в 08:00:49 #26Германците за разлика от испанците и англичаните се "надъхват" за нац. отбор.За англичаните и испанците клубния отбор е най-важен.Това е една от причините(както и поради много други причини) немците имат повече успехи с нац. отбори от испанци и англичани.Просто англетата и испанците имат различна ценностна система във футбола от немците.
п3пино
на 05.06.2010 в 06:00:28 #25Ачката, блестяха през 90-та година, но тогава имаха Матеус и Хеслер! след това си прав, че нямат индивидуалност, но пък компенсират с манталитет на победители. Балък си е дърво, но е немско дърво и това е важно. аз не мога да ти кажа и 5-ма футболисти на Немция от титулярите, но не ми трябва да ги знам, защото ми харесва манталитета на този народ и затова съм си за тях от европейското през 88-ма. момците от Немция не могат да бъдат спрени от друг освен от урусите

п3пино
на 05.06.2010 в 05:05:38 #24всеки ден по няколко играча от различните недъгави страни се контузват. чудя се дали това първенство няма да се превърне в световно за аматьори или младежи
май само Немция са както трябва. Балък уж нямаше да играе. после щял да играе. абе Немция е световен и това го знае всяко хлапе. единствено урусите могат да ги спрат

KillBill
на 05.06.2010 в 03:12:50 #23Тази година Доусън е в страхотна форма. Определено ще бъде по-полезен от опитния но перманентно контузен Фърдинанд. Смятам, че при нормално развитие на нещата в групата и с оглед благоприятната програма след това, Англия се очертава като почти сигурен полуфиналист.
Fulviо_Collovati
на 04.06.2010 в 21:31:42 #22Мнението е цензурирано от модератора заради: Лош език
wall
на 04.06.2010 в 20:14:56 #21ViCeG0D_ , говориш глупости друже. Това е най-силния отбор на Англия от 1990 г.насам и с този треньор не им мърда поне 1/2 финал. Онзи отбор от 90г бе супердобър и загубиха спечелен мач с дузпи
ViCeG0D_
на 04.06.2010 в 19:56:14 #20Доне По-силни са само по отношение на треньора и в халфовата линия.Не мога да приема,че Руни е по-силен нападател от Оуен в силните му години
D0n Kurleone
на 04.06.2010 в 19:49:59 #19ViCeG0D_ Сегашнните са по-силни в сравнение с 2002.
Но повечето почнаха да се контузват очно преди първенството.
ViCeG0D_
на 04.06.2010 в 19:46:30 #18Доне МЮ не са ми симпатични-вярно,но чак да ги мразя...Виж,Фарса и Цура наистина ги мразя
С англичаните като национален отбор е различно,нормално е да ги сравнявам с предните поколения,които бяха класа в сравнение с Уолкотовци,Джеймсовци и Рунчита разни 
D0n Kurleone
на 04.06.2010 в 19:46:16 #17Аз лично като Ушев не мога да разбера защо има хора които толкова се палят и дразнят другите като обиждат други нац. отбори.Тва е детинско.НАслаждавайте се на играта.За к'во е тази омраза ? Преди няколко дни един разпряваше к'ви неудачници били Холандия и т.н.. То ако Холандия са такива какво да кажем за България ? Дайте да си видим нашата картинка,но не.Ние се подиграваме на другите.С какво право Холандия са неудачници след като ние не можем да се класираме ...
ViCeG0D_
на 04.06.2010 в 19:42:14 #16bravo Какво си се наострил?Да плача за Рио ли,що ли?Имаха отбор за последно през 2002г. и Сиймън ги провали,после е мъка.Същият Рио не мога да го сравня с Тони Адамс примерно
D0n Kurleone
на 04.06.2010 в 19:40:29 #15Ото да не си немец ... Ушев понякога е прав.
D0n Kurleone
на 04.06.2010 в 19:39:25 #14ViCeG0D_ НЕ просто мразиш ман ю.
bravo
на 04.06.2010 в 19:37:59 #13Прави те хейтър тъпашкото "Ънглия".
ViCeG0D_
на 04.06.2010 в 19:35:50 #12D0n Kurleone Ънглия не ги харесвам,това прави ли ме хейтър
Не мога да си представя някой,който да ми каже,че се наслаждава на играта им...С Рио и без Рио все тая-максимум четвъртфинал 
D0n Kurleone
на 04.06.2010 в 19:33:32 #11Оте Те в Германия всичко са финни техници.
cris_ronaldo_7
на 04.06.2010 в 18:56:25 #10Ее,жалко!Рио бе една от причините да съм за Англия на Световното,но.
D0n Kurleone
на 04.06.2010 в 17:56:53 #913. dirk4 | 04.06.2010 20:42 Трагедия! Дървото Фърдинанд пропуска Мондиала Тъжен. Шансовете на Англия изведнъж се увеличиха, но не с много muhihihihi. ------------------------ Е друго са си анимационните герои в защитата на Валенсия.