Милан не успя да съкрати разликата с Интер в стремежа си да се доближи до място в топ 4, даващо право на участие в Шампионската лига.

Дербито между двата отбора завърши при нулево равенство, с което "нерадзурите" имат 59 точки, докато Милан е на 6-ата позиция с актив от 51. Срещата не предложи най-зрелищният футбол, но все пак имаше ситуации и пред двете врати, като тези пред вратата на Донарума бяха далеч по-чисти.

Милан - Интер 0:0, отмениха гол на Икарди заради системата ВАР!

Дербито на Милано започва в 19,30 часа

Футболистите на Лучано Спалети бяха с една идея по-дейни на терена и в първия четвърт час на два пъти имаха шанс да застрашат вратата на Донарума. Удари на Рафиня и Кандрева обаче бяха спасени от вратаря на Милан.

"Росонерите" обаче бяха тези, които стигнаха до първата чиста ситуация в мача! При остро центриране на Чалханоглу от фаул, Бонучи отклони топката с глава в долния ляв ъгъл, но Ханданович показа високата си класа и изби с върха на пръстите си.

Минути преди края на полувремето тифозите на Интер ликуваха!

Икарди бе изведен на добра позиция в наказателното поле и прати топката в мрежата за 1:0, но с помощта на системата ВАР първоначално зачетеното попадение беше отменено.

При 0:0 двата отбора се оттеглиха на почивка, а първите 15 минути на второто полувреме протекоха под диктовката на футболистите на Лучано Спалети.

Снимка 331268

Иван Перишич можеше да открие резултата. Макар и без да иска, хърватинът качи топката на горната греда при опит за центриране.

Дойде време и за първия пропуск на вечерта! Рафиня намери Мауро Икарди на празна врата, който обаче не успя да порази целта на метри от голлинията!

До края на срещата Патрик Кутроне вкара за Милан, но голът му бе правилно отменен заради засада. Резервата Калинич също беше намерен на добра позиция в наказателното поле, но нападателят не успя да играе добре с глава.

Отново Икарди лиши Интер от успех в добавеното време на срещата! При още по-чиста ситуация аржентинецът не успя да засече топката във вратата на метри от голлинията, след като бе намерен сам на далечната греда!

Така двата отбора стигнаха до паритет, разделяйки си по 1 точка.