Локатели замени Монтоливо.

66′

Нов шанс за Интер! Перишич проби отляво в наказателното поле, центрира успоредно на голлинията, но Донарума успя да избие топката пред връхлитащия Икарди.

64′

Добра атака на Милан по десния фланг завърши с добро центриране към Калабрия на далечната греда, но ударът на футболиста на "росонерите" бе блокиран.

59′

Жълт картон за Шкриняр.

57′

Жълт картон за Перишич.

56′

Какъв пропуск за Интер! Кандрева намери Икарди успоредно на опразнената врата, но голмайсторът на "нерадзурите" не успя да намери вратата!

48′

По-добри начални минути на второто полувреме за Интер, които доведоха до удар в горната греда на Перишич, след като хърватинът опита да центрира от малък ъгъл.

45′

Начало на второто полувреме.

45+2′

Край на първото полувреме.

Снимка 349197

Източник: ac milan, facebook

44′

Сусо отправи застрашителен удар към вратата на Ханданович, но Перишич успя да я отклони с глава в корнер.

38′

Икарди вкара попадение, с което даде преднина на Интер! Първоначално голът беше зачетен, но след справка със системата ВАР, съдията отмени решението си поради засада!

29′

Перишич беше изведен зад защитата в наказателното поле на Милан, но диагоналният удар на хърватина попадна в обсега на Донарума.

26′

Икарди опита фронтален удар от дъгата пред наказателното поле, който не представлява проблем за Донарума.

22′

Страхотен шанс за Милан! Чалханоглу центрира остро от фаул, Бонучи отклони с глава, но Ханданович демонстрира страхотна класа и успя да отклони топката с върха на пръстите си!

20′

Жълт картон за Кансело.

18′

Кандрева получи топката в наказателното поле, и макар от малък ъгъл, стреля силно, към вратата, но Донарума спаси!

10′

Кутроне нахлу остро отдясно в наказателното поле на Интер, но Миранда майсторски успя да вземе топката от краката му.

9′

Брозович опита удар по диагонал извън наказателното поле, но топката мина до гредата на Донарума.

8′

Играчите на Милан се опитват да пренесат събитията в половината на "нерадзурите", но до този момент не успяват да застрашат вратата на Ханданович.

3′

Разбъркване в наказателното поле на Милан осигури добър шанс за Рафиня да стреля към вратата, но ударът му беше блокиран от защитник на "росонерите".

1′

90. А. Донарума 99. Пинамонти

Милан и Интер излизат в поредно дерби помежду си в мач от 30-ия кръг на италианската Серия "А".

Срещата предполага повече от интересни моменти, имайки предвид, че "росонерите" се намират във възход под ръководството на Дженаро Гатузо и напипаха постепенно верния ритъм.

Добрите игри и резултати при младия специалист наредиха Милан на 6-ата позиция, а отборът е на 8 точки от четвъртия Интер и зона Шампионска лига - нещо, което изглеждаше немислимо само преди няколко месеца.

Лучано Спалети: Дербито с Милан няма да бъде решаващо в битката за ШЛ

Спалети: Готови сме за големия мач

"Дербито с Милан няма да бъде решаващо в битката за ШЛ"

Милан обаче влиза в двубоя с леко разклатено самочувствие, след като "росонерите" загубиха с 1:3 визитата си на големия съперник Ювентус, макар че държеше равенството почти до последните минути на мача.

Интер пък също стабилизира изявите си в последно време, имайки предвид, че в един момент "нерадзурите" не познаваха вкуса на победата в поредица от няколко срещи. Безспорно и тази вечер погледите ще бъдат приковани в Мауро Икарди, който не спира да бележи от началото на сезона.

Двубоят започва в 19,30 часа, не го пропускайте...

Дженаро Гатузо: Срещу Интер очаквам обичайния си Милан

Гатузо: В дербито не побеждава по-добрият, а този, който най-добре контролира емоциите си

"Искам да повторим представянето си от мач срещу Ювентус"