Общо 10 медала от Държавния личен отборен шампионат по самбо за младежи и девойки до 18 години, спечелиха състезателите на ЦСКА, пише официалният сайт на "армейците". Надпреварата се проведе в зала "София".

Трима от бойците на клуба станаха републикански шампиони, трима се окичиха със сребро, а четирима състезатели взеха бронзови медали от турнира.

Любослав Григоров (кат. до 52 кг), Георги Динев (кат. до 81 кг) и Йоана Манова (кат. до 56 кг) спечелиха златните медали от първото състезание по самбо за годината. Сребърни отличия от републиканското грабнаха Мартин Польовски (кат. до 52 кг), Иван Димов (кат. до 56 кг) и Едис Аликов (кат. до 70 кг), а Николай Николаев (кат. до 56 кг), Теодор Табашки (кат. до 70 кг), Костадин Цветанов (кат. до 81 кг) и Силвия Лачева (кат. до 60 кг) си тръгнаха с бронзови медали от шампионата.

Румен Стоилов пред ТОПСПОРТ: Васил Божков и Гриша Ганчев са фаворити за мой наследник

"Дарихме 5000 лева за Хитрино, дано и останалите федерации последват примера ни"

В отборното класиране ЦСКА завърши на второ място с 40 точки, само 1 по-малко от лидера Илинден.

Утре (12 март) в зала "София" предстои Държавен личен отборен шампионат за младежи и девойки до 20 години. В него ЦСКА ще бъде представен от 15 състезатели.