Държавният шампионат по кикбокс, в стил К1, ще се проведе на 04 и 05.05.2019г в спортна зала "Олимпиада" в град Пловдив, информират от Българската конфедерация по кикбокс и муай тай. Турнирът е предназначен за възрастовите категории момчета и момичета 13-14г., юноши и девойки младша, старша възраст, мъже и жени.

Целта е да бъдат определени републиканските шампиони в различните теглови и възрастови категории, както и да бъде направена част от селекцията за националния отбор по кикбокс, във връзка с предстоящито Европейско и Световно първенство на най-голямата организация по кикбокс WAKO.

Галин Димов е новият председател на Българската конфедерация по кикбокс и муай тай

"Вярвам, че екипът от млади хора, с който ще работя също е мотивиран и заедно ще успеем в името на спорта!"

В програмата е предвидено пристигане и настаняване на отборите на 03.05.2019г., като в следобедните часове от 15:00 до 18:00 ще се извърши медицински преглед и контролен кантар в конферентната зала на хотел "Родопи", поясняват от БККМТ. След излизане на окончателния списък в 19:00 часа ще се състои техническа конференция и теглене на жребий.

Първият ден от състезанието 04.05.2019г. е предвиден за квалификациите и полуфиналните срещи, които ще започнат в 10:00 часа. На 05.05.2019г. в периода от 07:00 до 08:00ч. ще се извърши контролно мерене на финалистите във всички възрастови групи, а самите финални срещи започват от 10:00 часа.

По традиция в края на състезанието след награждаването на всички призьори ще се връчи купа за НАЙ-ТЕХНИЧЕН СЪСТЕЗАТЕЛ. Гласуването ще се извърши от ръководството на БККМТ, главния съдия и всички съдии участващи в състезанието. Съгласно победите и броя изиграни срещи ще бъде връчена и купа на отбора с най-висок резултат.

ВХОД СВОБОДЕН за всички желаещи да присъстват.

SENSHI 2: Атанас Божилов спечели световната титла на WAKO PRO, куп български победи в "Арена Армеец"!