Манчестър Юнайтед и Манчестър Сити завършиха 0:0 в дербито на 12-ия кръг на английската Висша лига. През по-голямата част от мача преобладаваше тактическто надиграване между Солскяер и Гуардиола.

В 7-ата минута Де Бройне намери Стърлинг в наказателното поле, но първото докосване на крилото не бе добро.

В 12-ата минута "червените дяволи" също създадоха първа опасност пред вратата на противника. Линдельоф отклони с глава центриране от корнер на Шоу, но сантиметри не достигнаха на Скот Мактоминей да засече на далечната греда.

След още 9 минути Стърлинг проби добре, направи двойно подаване с Де Бройне, след което се справи с Уан-Бисака, но в решаващия момент Магуайър блокира изстрела му.

Още пет минути по-късно това гостите организираха нова опасна атака. Този път Марез, който до момента се губеше, потърси Жезуш в наказателното поле, но бразилецът стреля над вратата.

Снимка 509462

Малко след това Сити пропусна най-чистата възможност в срещата. "Гражданите" организираха много бързо нападение, при което Жезуш нямаше проблеми да премине през Уан-Бисака, след което продължи към Де Бройне на границата на наказателното поле.

Белгиецът хитро пусна топката през краката на Шоу и изведе Марез очи в очи с Де Хеа. Алжирецът имаше доста време, но стражът го изчака спокойно, остана на крака и блокира удара му. След това Де Бройне стреля над гредата.

В 41-вата минута Фернандеш центрира отляво, Линдельоф отклони на близката греда, но топката премина встрани от далечната греда.

В крайна сметка първото полувреме бе доста равностойно, като Сити имаше леко предимство по отношение на контрола на топката. Най-чистото положение преди почивката остана ситуацията с Марез и добрата намеса на Де Хеа.

В началото на втората част домакините получиха дузпа, след като Уокър фаулира Рашфорд в наказателното. Крис Кавана посочи бялата точка, но след намесата на ВАР правилно бе отсъдена засада на нападателя на Манчестър Юнайтед.

В 69-ата минута гостите направиха лек опит да разчупят скуката. Жезуш получи топката в наказателното поле с груб вратата, след което намери Де Бройне, но неговият удар бе блокиран от Магуайър

В следващите минути предпазливостта надделя, като и двата отбора избягваха всякакви рискове.

В 79-ата минута Магуйър фаулира Жесуш пред наказателното поле и получи жълт картон. Де Бройне стреля при изпълението в стената.

В 88-ата минута Бруно Фернандеш стреля отдалече, но Едерсон се хвърли и уверено спаси. В 90-ата минута португалецът отново се пробва, но този път топката излезе в аут.

Снимка 509463

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Уан-Бисака, Магуайър, Линдельоф, Шоу, Фред, Погба, Мактоминей, Фернандес, Рашфорд, Гийнууд

Манчестър Сити: Едерсон, Уокър, Диаш, Стоунс, Кансело, Родри, Фернандиньо, Де Бройне, Марез, Стърлинг, Жезус

Така Манчестът Юнайтед събра 20 точки и е на седмо място. Сити е на осма позиция с 19 точки. И двата отбора имат по един отложен мач.