Манчестър Юнайтед постигна трудна победа с 2:1 над Брайтън у дома в мач от 30-ия кръг на Висшата лига. "Червените дяволи" трябваше да правят обрат, след като "чайките" поведоха чрез Дани Уелбек в 13-ата минута. Маркъс Рашфорд изравни в 62-ата минута, а Мейсън Грийнууд донесе успеха в 83-ата минута.

Така Юнайтед събра 60 точки и остава на второ място във временното класиране. Брайтън е 16-и с 32 точки.

Двубоят започна силно за домакините. В 8-ата минута удар на Грийнууд срещна гредата.

Още с първия си шанс обаче Брайтън откри резултата. В 13-ата минута топката бе центрирана към Дани Уелбек, той стреля с глава, ударът му бе спасен от Дийн Хендерсън, но при добавката нападателят успя да прати кълбото в мрежата за 0:1.

Снимка 525738

Пет минути след това Люис Дънк засече топката след центриране от пряк свободен удар. Хендерсън се намеси, след което кълбото срещна гредата.

Манчестър Юнайтед отправи първия си точен удар във вратата в 52-ата минута. Негов автор бе Рашфорд, но нападателят не затрудни Санчес.

По-добрата игра на домакините доведе и до изравняване на резултата в 62-ата минута. Бруно Фернандеш отне в средата на терена, напредна и изведе Маркъс Рашфорд, който от движение стреля в далечния ъгъл за 1:1. Две минути след това удар на Грийнууд премина покрай вратата.

Снимка 525737

Последваха няколко добри възможности за "червените дяволи", но Грийнууд и Фернандеш пропуснаха.

Така се стигна до 83-ата минута, когато домакините направиха пълен обрат. Грийнууд засече с глава центриране на Погба и вкара за 2:1.