Астън Вила победи Фулъм с 3:1 в мач от 30-ия кръг на Висшата лига. "Котиджърс" излезе напред в резултата с гол на Александър Митрович в 61-ата минута, но домакините направиха пълен обрат с два гола на Трезеге (78,81). В 87-ата минута Оли Уоткинс оформи крайното 3:1.

Така бирмингамци събраха 44 точки и са на 9-о място във временното класиране. Фулъм е 18-и с 26 точки.

В края на първото полувреме съдията даде дузпа за домакините за нарушение на Марио Лемина срещу Уоткинс. След намесата на ВАР обаче съдията промени решението си.

В 61-ата минута Фулъм поведе, след като Митрович се възползва от грешка в защитата и вкара за 0:1.

В 78-ата минута Тайрън Мингс намери Трегезе в пеналта и египтянина с отличен завършек вкара за 1:1. Три минути по-късно крилото  направи пълен обрат, след като се възползва от подаване на Кийнън Дейвис и с удар в левия ъгъл вкара за 2:1.

Крайният резултат оформи Оли Уоткинс. Нападателят се разписа на празна врата след пас на Бертран Траоре.