Манчестър Юнайтед се завърна в Топ 4 на Висшата лига, след като победи драматично с 3:2 Саутхемтптън. Двубоят бе от 29-ия кръг на Премиърлийг.

С успеха "червените дяволи" събраха 58 точки и изпревариха Арсенал. "Светците" с 16-и с 27 точки и се намират точно над зоната на издапащите.

С два гола за успеха на Юнайтед днес се отчете Ромелу Лукаку, а едно попадение добави Андреас Перейра. Ян Валери и Джеймс Уорд-Праус бяха точни за гостите. В продължението на мача Пол Погба изпусна дузпа.

В средата на първата част Саутхемптън излезе напред в резултата след снаряд на Ян Валери, който не остави шанс на Давид де Хеа.

Снимка 410033

В началото на втората част домакините успяха да изравнят. Диого Далот намери Андреас Перейра в 53-ата минута, който с удар от над 25 метра вкара за 1:1.

Шест минути по-късно бразилският халф намери Ромелу Лукаку, който финтира защитик и направи пълен обрат.

В 75-ата минута Уорд-Праус изравни резултата след отлично изпълнение на пряк свободен удар.

"Червените дяволи" натикаха съперника си в неговото наказателно поле и това даде резултат в 89-ата минута. Тогава Ромелу Лукаку с удар от около границата на наказателното поле прати топката неспасяемо до гредата и резултатът вече беше 3:2.

В 94-ата минута Армстронг направи дузпа, която Пол Погба пропусна.

Манчестър Сити победи Борнемът с 1:0 като гост