Манчестър Сити постигна важна победа с 1:0 като гост на Борнемът в мач от 29-ия кръг на Висшата лига. Единственият гол в мача бе дело на Рияд Марез в началото на второто полувреме.

С успеха "гражданите" се завърнаха на върха във временното класиране със 71 точки. Тимът на Пеп Гуардиола обаче има мач повече от втория Ливърпул, който утре гостува на Евертън.

Първото полувреме премина под контрола на гостите. "Гражданите" владееха инициативата, но не успяха да стигнат до точен удар към вратата на "черешките". Серхио Агуеро нанесе първия опасен удар.

Натискът на Сити се увеличаваше, но в същото време ситуациите пред Боруц почти нямаше.

Снимка 410036

В края на полувремето Кевин де Бройне се контузи и бе заменен от Рияд Марез. В началото на втората част с травма напусна и Джон Стоунс.

В 55-ата минута Марез успя да открие резултата. Алжирецът получи подаване от Давид Силва и със силен удар не остави шансове на Боруц.

В следващите минути "гражданите" потърсиха втори гол. На два пъти Стърлинг и веднъж Агуеро обаче не успяха да се разпишат.

В 77-ата минута грешка на Симпсън изведе Стърлинг сам срещу Боруц. Английският национал тръгна да минава покрай вратаря, но стражът успя да избие топката и спаси тима си от нов гол.

Малко след това Агуеро нацели страничната греда.

Манчестър Сити победи Уест Хям с 1:0