Манчестър Юнайтед записа категорична победа с 2:0 над опашкаря във Висшата лига - Хъдърсфийлд. В мач от 26-ия кръг на Премиър лийг, с голове се отчетоха Ромелу Лукаку и Алексис Санчес, който ознаменува дебюта си на "Олд Трафорд" с първо попадение с екипа на "червените дяволи".

Двубоят започна с минута мълчание в памет на "Бебетата на Бъзби". На 6 февруари се навършват 60 години от смъртта на осем от футболистите на великия отбор на Мат Бъзби, които загубиха живота си при самолетна катастрофа в Мюнхен.

"Червените дяволи" стартираха доста добре срещата, но пропуски на Смолинг и Лингард до 20-ата минута лишиха тима от ранен гол. Първо Крис остана непокрит в наказателното поле на "териерите", но не успя да нацели очертанията на вратата, а Джеси попадна в сходна ситуация малко след това.

Сянката на Мюнхен: 60 години от загубата на "Бебетата на Бъзби"

Едно от най-трагичните събития във футболната история…

В 18-ата минута Скот МакТомини получи тежък удар в главата след като се сблъска във въздуха със съперников играч, а съотборниците му претендираха за дузпа. Такава обаче не бе отсъдена от Стюарт Атуел, тъй като футболистът на гостите игра първо с топката. За щастие на Жозе Моуриньо, младият играч на Юнайтед успя да продължи срещата и не се наложи да бъде заменен.

В 27-ата минута новата звезда на Манчестър - Алексис Санчес не успя да ознаменува дебюта си на "Олд Трафорд" с  ранно попадение, след като отправи силен удар от границата на пеналта, но вратарят на Хъдърсфийлд усети ъгъла, към който се бе насочила топката и изби. Чилиецът обаче поправи грешката си през вторите 45 минути.

До края на първата част "дяволите" продължиха да са по-дейният тим на "Театъра на мечтите", но така и не успяха да поведат в резултата.

Снимка 338071

Проблемният първи гол продължи да мъчи домакините и в началото на второто полувреме. След първите минути, най-чистото положение за Юнайтед бе след хубав пробив на Люк Шоу, но той не успя да намери по най-добрия начин Лукаку и атаката загуби скорост. В 55-ата минута обаче всичко си дойде на мястото. Хуан Мата нахлу по левия фланг, където бе оставен абсолютно непокрит и комбинира с връхлитащия Ромелу, който бе безпощаден срещу Йонас Льосл за 1:0.

В 68-ата минута Хефеле извърши излишно нарушение срещу Санчес, а реферът бе категоричен в решението си, че то трябва да бъде санкционирано с дузпа за домакините. Зад топката застана именно Алексис, който първоначално би право в ръцете на стража на "териерите", но при добавката бе безкомпромисен за 2:0.

След тази победа, Юнайтед вече е на 13 точки зад лидера във временното класиране Манчестър Сити. "Червените дяволи" имат 56 пункта в актива си, докато Хъдърсфийлд е на 19-ото място с 24.