Манчестър Юнайтед и Уулвърхемптън завършиха наравно 0:0 в мач от 25-ия кръг на Висшата лига. Двубоят на "Олд Трафорд" не предложи кой знае колко много опасни положения пред двете врати и закономерно не се стигна до гол.

Дебют за "червените дяволи" направи новото попълнение Бруно Фернандеш, който се понрави с играта си.

Двата тима продължават да са съседи в класирането, заемайки съответно пето и шесто място с по 35 точки.

В началото на мача "червените дяволи" бяха по-активни, но нямаха много идеи в офанзивен план. Андреас Перейра стреля от добра позиция в една от редките ситуации пред Патрисио, но топката мина встрани от вратата.

С всяка изминала минута Бруно Фернандеш ставаше все по-активен. Към края на полувремето на няколко пъти опита удари от далечна дистанция, като при един от тях Руи Патрисио трябваше да се намесва.

Снимка 464705

В началото на второто полувремето ситуацията на терена на се промени. "Вълците" стигнаха до няколко добри възможности пред противниковата врата, но като цяло домакините имаха контрол.

В 53-ата минута Жота за малко да се промъкне през защитата на домакините. Португалецът преодоля няколко защитници, но не успя да стреля.

Фернандеш продължи да опитва удари от далечна дистанция. При един такъв от пряк свободен удар Патрисио спаси.

Снимка 464706

След час игра силен шут на Мата мина покрай дясната греда. Траоре изведе отлично Хименес в 70-ата минута. Мексиканецът напредна отдясно и отправи хубав удар, но от малък ъгъл и Де Хеа изби.

В 78-ата минута Грийнууд нанесе удар, който рикошира в Коуди и за малко не изненада вратаря. Патрисио обаче се намеси добре и спаси.

Ливърпул вкара 4 гола на Саутхемптън, не получи нито един и вече води с 22 точки пред Сити