Ливърпул победи Саутхемптън в мач от 25-ия кръг на Висшата лига. Битката на "Анфийлд" приключи при резултат 4:0.

Точни за победителите бяха Алекс Окслейд-Чембърлейн, Джордан Хендерсън и на два пъти Мохамед Салах.

И тримата се разписаха през вторите 45 минути на мача.

Снимка 464681

Ливърпул продължава да печели и да трупа точки, доближавайки се до мечтаната титла.

Предимството на тима пред преследвача Манчестър Сити в момента е цели 22 точки, преди изиграването на срещата на "гражданите" от текущия кръг.

Победите за мърсисайдци изглежда скоро няма да секнат, което прави така, че спечелването на титлата за тима изглежда е само въпрос на време.

Липсата на Садио Мане не се усеща за "червените", а Мохамед Салах отново е във форма.

Снимка 459794

Източник: EPA/БГНЕС

Резултатът днес бе открит едва след почивката, когато асистенция на Роберто Фирмино бе превърната от Алекс Окслейд-Чембърлейн в откриващо попадение за домакините.

Това бе пореден гол за завърналия се след продължителна контузия футболист.

Снимка 464679

След точно час игра лидерът на Ливърпул Джордан Хендерсън покачи на 2:0, като до голяма степен предвеща крайния победител в сблъсъка.

3:0 направи Салах в 72-ата минута от двубоя на "Анфийлд", а в последната минута от редовното време отново той вкара за крайното 4:0.

Снимка 464678

Нова промяна в резултата нямаше, което бе напълно достатъчно за домакините за 24-ата им победа през сезона. Заедно със само едно равенство и нито едно поражение, активът на Ливърпул изглежда непревземаем.

Саутхемптън запазва позицията си в средата на таблицата с временното класиране.

Снимка 464680

Серията от поредни победи достигна 16, а Юрген Клоп продължава да поддържа страхотна мотивация у футболистите си, които въпреки солидната преднина не подценяват никой и взимат точките, които им трябват.

Мърсисайдци спечелиха последните си 6 мача срещу "светците", при голова разлика 17:2 в тях.

Анри: Вече не съм футболист, но бих играл в Ливърпул на Клоп

"Трябва да поставите гордостта и егото си настрана, защото те ще бъдат смазани"