Антони Марсиал отново е името, което ще привлече най-много внимание след шампионатен двубой на Манчестър Юнайтед.

Френският младок, за привличането на когото мениджърът на "червените дяволи" Луис ван Гаал бе обявен за глупак, за момента не просто оправдава, но и си заслужава доверието с всяка своя поява на терена.

Юнайтед губеше в резултата от домакина си в 6-ия кръг на Висшата лига - Саутхемптън, но постигна пълен, категоричен обрат, именно благодарение на Марсиал.

Манчестърци се наложиха с 3:2, с два гола на Антони и един на Мата. Иначе резултатът в мача бе открит от Грациано Пеле, а в крайна сметка и завършен отново от него.

13-ата минута се оказа фатална за гостите, като Пеле даде предимство на тима си, за удоволствие на своя мениджър и хилядите фенове на отбора по трибуните.

Десет минути преди почивката всички погледи бяха вперени в Марсиал, който открадна една топка в полето на съперника, дриблира през двама бранители на Саутхемптън и опъна мрежата за 1:1.

Пет минути след подновяването на играта нескопосани действия в отбраната на "светците" "подариха" топката на Марсиал, който съвсем хладнокръвно направи обрата пълен, а в същото време изписа още веднъж името си на светлинното табло, а и в сърцата на запалянковците - 1:2.

В 68-ата минута всичко в този мач приключи, като Депай стреля в гредата, но при добавката Мата покачи на 1:3.

Крайното 2:3 оформи Пеле, 4 минути преди края, с втория си гол в срещата.

Така Юнайтед вече разполага с актив от 13 точки и е само на 2 от лидера Сити.