Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг говори след катастрофалната загуба с 0:7 от Ливърпул. "Червените дяволи" претърпяха най-тежкото си поражение от 92 години насам.

"Мисля, че играхме добре през първото полувреме, но допуснахме една грешка в организацията в защита малко преди почивката. През второто полувреме това на терена не бяхме ние. Представянето ни не съответстваше на нашите стандарти. Не играхме като отбор. Отношението ни не беше професионално. Със сигурност съм много ядосан.

Неприятно съм изненадан, защото в последните седмици и месеци виждах отбора в настроение и с желание да побеждава във всеки мач.

Несъмнено, този резултат е голям провал и нещо неприемливо за клуб като Манчестър Юнайтед. Изключително съм разочарован и дори гневен. Трябва да приемем реалността и да подходим с необходимата решителност", каза Тен Хаг.

В исторически план Юнайтед са губили с по 0:7 още три пъти: от Блекбърн през 1926 година, от Астън Вила през 1930-а и от Уулвърхямптън през 1931-а.

Ливърпул - Манчестър Юнайтед 7:0 във Висшата лига

Исторически срам! Ливърпул унищожи Манчестър Юнайтед със 7:0!