Манчестър Юнайтед започна страхотно 2023 г. с титлата за Купата на Лигата и елиминирането на Барселона в Лига Европа, но пътуването до Анфийлд отново се оказа кошмар и то какъв. "Червенитя дяволи" бяха унищожени с 0:7 от Ливърпул. Това бе най-тежаката загуба за Ман Юнайтед за първенство в историята на клуба.

Снимка 609087

Най-голямото английско дерби започна с наелектризиращи първи 30 минути, в които и двата отбора имаха своите шансове, за да дойде 43-ата минута на мача, когато Коди Гакпо се разписа за 1:0.

В началото на вторите 45 минути Дарвин Нунес вкара гол за 2:0 в 47-ата минута, три минути по-късно Гакпо направи 3:0 с чудесен гол. Ако имаше някакви надежди за завръщане на Юнайтед, те бяха попарени в 66-ата минута, когато Мохамед Салах продължи традицията си да отбелязва попадения с хубав гол, а Нунес добави сол в раната на гостите в 75-ата минута.

Клоп и Тен Хаг се обединиха и призоваха: Ако запазим страстта и се отървем от отровата, ще бъде по-добре за всички

Ето по какъв повод

Мохамед Салах вкара шестия гол в 83-ата минута, за да потвърди, че е голмайсторът на Ливърпул във Висшата лига със 134 попадения, а след това резервата Роберто Фирмново се разписа в 88-ата минута за 7:0.

Снимка 609086

Манчестър Юнайтед остава на трето място в таблицата с 49 точки, докато Ливърпул се доближава до топ 4 с 42 точки, на три точки зад четвъртия Тотнъм.